Powstanie nowy park w Czyżynach?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radny Łukasz Sęk zwrócił się do Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z projektem uchwały, która zakłada utworzenie nowego parku miejskiego.

Projekt przygotowany przez radnego Sęka zakłada powstanie parku miejskiego na obszarze od ulicy Nowohuckiej, przez ulicę Centralną aż do Łąk Nowohuckich. Jego robocza nazwa to „Park Centralny”.

– Przede wszystkim chcemy rozpocząć dyskusję, jak ten teren powinien zostać zagospodarowany. Jednocześnie jest to wyraźny sygnał z naszej strony, że ten obszar zarezerwowany jest pod park, chcemy, żeby to było jasne – tłumaczy radny Łukasz Sęk z Platformy Obywatelskiej.

Nie tylko teren zielony

Radny na obszarze parku miejskiego widziałby nie tylko tereny zielone, ale również pole do rekreacji oraz do uprawiania różnego rodzaju sportów.

– Mamy w planach rozmowy z mieszkańcami odnośnie do zagospodarowania tego terenu, o ile oczywiście projekt będzie się rozwijał. Podobnie sprawa związana jest z nazwą. „Park Centralny” to nazwa robocza, na odpowiednim etapie projektu to sami mieszkańcy zadecydują o jego ostatecznym kształcie, zarówno, jeśli mowa o wyglądzie, jak i o nazwie – objaśnia Sęk.

Melodia przyszłości

Jak mówi radny Sęk, trudno wskazać przybliżony termin, kiedy park miałby powstać.

– Nie ma się co oszukiwać, ten park nie powstanie w przyszłym roku, nie powstanie też za dwa lata, ta uchwała tego nie wywoła. Głównym celem tego projektu jest zwrócenie uwagi i rozpoczęcie procesu prowadzącego do powstania parku za kilka lat – kończy.

Park Centralny

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy między innymi, że w okolicy ulic Centralnej i Sołtysowskiej powstaje w ostatnich latach coraz większa liczba nowych bloków. Podobnie sytuacja ma miejsce od strony ulicy Tomickiego. Powołanie do życia „Parku Centralnego” byłoby formą zabezpieczenia terenu zielonego dla mieszkańców i jednocześnie byłby to teren przeznaczony do wypoczynku, rekreacji czy uprawiania sportu.

Projekt radnego Sęka ma zostać przedstawiony podczas sesji Rady Miasta 18 grudnia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny