Prace w nowohuckich dzielnicach

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

W czwartek 9 czerwca rozpoczęła się modernizacja nawierzchni ulicy Blokowej, a we wtorek 14 czerwca drogowcy pojawią się na ul. Mościckiego. To kolejne ulice modernizowane w ramach zadania Program modernizacji dróg i chodników.

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace na ulicach Balickiej, Wawelskiej, Kobierzyńskiej (w ramach Programu modernizacji dróg i chodników). Teraz natomiast ekipy drogowe będzie można zobaczyć na ulicach Blokowej i Mościckiego.

Blokowa

W przypadku ul. Blokowej modernizowany jest odcinek od przejazdu przez tory kolejowe do ul. Łowińskiego. Wykonawca rozpoczął już pierwsze prace – w pierwszej kolejności wymienione zostaną krawężniki. Na tym etapie ruch samochodów jest utrzymany bez większych zmian, ale jezdnia została częściowo zwężona.

Drugi etap będzie bardziej skomplikowany. – Ze względu na to, że jest to ważne połączenie dla mieszkańców tej części miasta, zdecydowaliśmy o tym, że prace związane z wymianą nawierzchni będą prowadzone nocami, w godzinach od 18 do 5. Nie zamykamy wtedy całej ulicy, ale jej połowę – ruch będzie sterowany ręcznie – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Prace mają się zakończyć w połowie lipca i będą kosztować ok. 400 tys. zł.

Mościckiego

W kolejnym tygodniu, 14 czerwca, rozpoczną się natomiast prace na ul. Mościckiego. Dwa lata temu zarząd dróg odnowił odcinek od ul. Wojciechowskiego do al. Róż, a teraz przyszła pora na drugą połowę - od al. Róż do ul. Obrońców Krzyża.

W pierwszej kolejności prace obejmą chodnik (po stronie Muzeum Czynu Zbrojnego). Dla kierowców będzie to oznaczało lokalne zwężenia. Natomiast podczas wymiany nawierzchni będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy - od al. Róż do ul. Obrońców Krzyża.

Tutaj prace potrwają dłużej, bo do końca lipca, i będą kosztować ok. 1,3 mln zł.

Część programu

Obydwie modernizacje są możliwe dzięki środkom, jakie zostały przyznane dla Krakowa w związku z organizacją Igrzysk Europejskich. Pod adresem mapy.zdmk.krakow.pl można dokładnie sprawdzić, jakie odcinki zostaną zmodernizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników, jak również zapoznać się z innymi dedykowanymi mapami.

Wkrótce drogowcy na Alejach

Zbliżający się początek wakacji to również zapowiedź modernizacji wybranych fragmentów na al. Mickiewicza – pomiędzy ul. Prądnicką a ul. Ingardena.

Przygotowywany jest projekt zmian organizacji ruchu, który będzie obowiązywał na czas robót. Wakacyjny czas i mniejsza liczba pojazdów zostaną wykorzystane również przy wymianie sfatygowanej nawierzchni na al. Krasińskiego, od al. Focha do ul. Dunin-Wąsowicza.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta