Pracownicy Teatru Słowackiego bez koronawirusa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Wyniki testów pod kątem wirusa Covid-19 u pracowników Teatru Słowackiego wyszły negatywnie – informuje rzeczniczka Marta Pawlik.

W połowie czerwca u pracownika z działu technicznego Teatru Słowackiego zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Dziś rzeczniczka prasowa teatru poinformowała o wynikach testów na obecność COVID-19 u innych pracowników instytucji. Okazały się one negatywne.

– Nie ma więcej zachorowań poza jedną osobą, o której informowaliśmy. Teatr został odkażony i na bieżąco przestrzegamy wszystkich procedur bezpieczeństwa – mówi Marta Pawlik.

Teatr wrócił do gry

Teatr Słowackiego wznowił działalność po długiej przerwie 19 czerwca. Instytucja zaprasza widzów na spektakle grane na dużej scenie, Scenie MOS i w Domu Machin (dawna scena Miniatura).

Już w sobotę w gmachu przy pl. św. Ducha widzowie będą mogli zobaczyć finałowy, 17. odcinek serialu „Zamknięci w teatrze” na żywo ze sceny teatru. Seans rozpocznie się tuż po spektaklu „Born by Boney M.”, o godzinie 19.15.

Po zakończeniu emisji ostatniego odcinka bohaterowie serialu osobiście pojawią się na scenie. Dla widzów, którzy nie mają możliwości przyjścia do teatru, serial będzie dostępny online jeszcze tego samego dnia, po godzinie 20:00.