Program modernizacji dróg i chodników. Ul. Racławicka i Balicka do remontu

fot. ZDMK

W środę rozpocznie się remont ulicy Racławickiej, natomiast w czwartek drogowcy zaczną prace na ulicy Balickiej.

Wraz z początkiem czerwca drogowcy pojawią się na fragmencie ulicy Racławickiej. Pracami objęty zostanie odcinek od ulicy Kazimierza Wielkiego do Mazowieckiej.

W pierwszej kolejności pracownicy firmy wykonującej zadanie na zlecenie Zarządu Dróg Miasta Krakowa przebudują chodnik po stronie zachodniej (od ul. Kazimierza Wielkiego). Przez ok. miesiąc kierowcy muszą spodziewać się odcinkowego zawężania jezdni. Miejscami nie będzie można również pozostawiać swojego samochodu.

Później drogowcy przystąpią do wymiany nawierzchni. Na ten czas ruch samochodów będzie dopuszczony, jednak należy spodziewać się zamykania połowy jezdni. Jak wyjaśniają urzędnicy ZDMK, w rejonie prowadzonych prac ruchem będą kierować osoby uprawnione.

Prace zakończą się w lipcu, a ich koszt to ok. 800 tys. zł. Zadanie jest realizowane w ramach Programu modernizacji dróg 2022.

Remont odcinka ul. Balickiej będzie kosztował ok. 1 mln zł

Dzień później (2 czerwca) zaczną się prace na zniszczonym fragmencie ulicy Balickiej. Remontem będzie objęty fragment od skrzyżowania z ul. Spiczakową do granicy miasta.

Całe zadanie zostało podzielone na osiem etapów. W ramach pierwszego, który potrwa do połowy lipca, zostanie wyremontowany chodnik na odcinku ok. 50 metrów (po stronie prawej w kierunku miasta na jezdni wyznaczony korytarz dla pieszych).

Remont potrwa do końca lipca, a jego koszt to ok. 980 tys. zł. Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.

Które ulice będą wyremontowane w tym roku? Można sprawdzić w serwisie: mapy.zdmk.krakow.pl