Przebudowa przystanku przy Wielickiej zakończy się w marcu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już niebawem pasażerowie będą mogli korzystać z przebudowanego przystanku „Prokocim Szpital”. ZIM zapowiada, że ostatnie prace potrzebne do udostępnienia nowej infrastruktury będą możliwe pod koniec marca.

Sprawa dotyczy rozbudowy pasa do skrętu z ul. Wielickiej w (przebudowaną wcześniej) ulicę Kostaneckiego. Pas do skrętu w stronę szpitali w Prokocimiu był do tej pory nienaturalnie wąski. Znajduje się tam przystanek, na którym zatrzymuje się aż osiem linii, a autobusy wystawały znacząco na pas jazdy na wprost. Inwestycja prowadzona od ubiegłego roku przez Zarząd Inwestycji Miejskich obejmuje nie tylko poszerzenie jezdni ul. Wielickiej, ale też przebudowę chodnika, budowę fragmentu drogi dla rowerów, montaż wiat przystankowych, a wcześniej – przebudowę sieci podziemnych.

Do naszej redakcji wpłynęło zażalenie jednego z pasażerów. Mieszkaniec skarży się, że od końca stycznia nie były prowadzone żadne prace, aby przyspieszyć postęp zakończenia inwestycji zatoki przystankowej. Pisze, że został do wykonania ostatni etap, czyli brakuje asfaltu na dojeździe do przystanku, aby autobusy mogły wjeżdżać bez problemu na przystanek, a pasażerowie mogli z niego korzystać normalnie.

– Obecny „tymczasowy” przystanek od listopada znajduje się kilkaset metrów dalej, co jest uciążliwe zarówno dla mieszkańców, którzy musza pokonać kilkaset metrów do skrzyżowania, jak i pacjentów szpitala przy ul. Jakubowskiego – czytamy w mailu.

Koniec prac w marcu

Rzecznik ZIM Jan Machowski uspokaja, że prace zbliżają się do końca i wkrótce będzie już można korzystać z ich efektów. – Ze względu na wahającą się temperaturę powietrza oraz pogodę, jaką mamy za oknami, część prac musiała poczekać na odpowiednie warunki. Zakładamy, że inwestycja zakończy się jeszcze w marcu – zapowiada.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim