Przebudowa ulicy Barskiej. Ruch wahadłowy do 16 lutego

Ulica Barska. Zdjęcie z 3 listopada 2023 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku 18 grudnia na odcinku od ulicy Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ulicą Konopnickiej wprowadzony został ruch wahadłowy.

Przebudowa fragmentu ulicy rozpoczęła się na początku listopada. Jest związana z inwestycją deweloperską, w ramach której powstanie hotel przy ulicy Konopnickiej.

18 grudnia inwestor przystąpił do kolejnego etapu prac, polegającego m.in. na przebudowie sieci wodociągowej, a także budowie kanalizacji teletechnicznej i instalacji krawężników. W tym etapie wygrodzona zostanie połowa jezdni ulicy Barskiej na odcinku od Komandosów do wyjazdu z tunelu pod Konopnickiej (w pierwszej kolejności jezdnia południowa).

W związku z pracami wprowadzony został ruch wahadłowy, który będzie kierowany poprzez sygnalizację świetlną, a w razie konieczności osoby uprawnione. Dotychczasowe przejścia dla pieszych na Barskiej i Komandosów zostały zlikwidowane i zastąpione przejściami tymczasowymi, zlokalizowanymi nieco dalej, poza zakresem prac.

Taka organizacja potrwa do 16 lutego 2024 roku. Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września przyszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki