Przestępcy powiązani z pseudokibicami zatrzymani. Policja publikuje film [WIDEO]

fot. KWP w Krakowie

Policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy w grudniu 2023 roku dokonali rozboju, podając się za mundurowych.

Do zdarzenia doszło na Prądniku Czerwonym. Do jednego z mieszkań zapukało kilku mężczyzn, którzy podali się za policjantów. Właściciel mieszkania został zakuty w kajdanki, a przestępcy przeszukali jego lokal, tłumacząc to rutynowymi działaniami. Cel był jednak inny.

–  Dokonali kradzieży gotówki, pendriva z portfelem kryptowalut, monety kolekcjonerskiej i telefonów komórkowych. Poszkodowany mężczyzna zorientował się, że został oszukany i okradziony, po czym zgłosił sprawę prawdziwym funkcjonariuszom policji – informuje Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Powiązani z pseudokibicami

Śledczy wytropili potencjalnych sprawców. Ustalili, że są to mieszkańcy województwa małopolskiego i śląskiego, powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. 9 stycznia sześciu z nich zostało zatrzymanych.

Przedstawiono im zarzuty rozboju i posiadania środków odurzających. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych zabezpieczono blisko kilogram marihuany i niewielką ilość amfetaminy. Oprócz tego policjanci znaleźli kilka tysięcy złotych w gotówce, a także niebezpieczne narzędzia: maczety, toporki czy kij bejsbolowy.

–  Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały wobec wszystkich sześciu podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Wszystkim zatrzymanym grozi od dwóch do 15 lat pozbawienia wolności – informuje Piotr Szpiech.

Film z realizacji (koniecznie z głosem)