PSL o Igrzyskach Europejskich: Pomogą miastu przetrwać ciężkie czasy

Jacek Majchrowski podpisuje list intencyjny w sprawie organizacji III Igrzysk Europejskich fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W tym tygodniu prezydent Krakowa podpisał list intencyjny kończący negocjacje związane z organizacją w Krakowie III Igrzysk Europejskich w 2023 roku. – Nasze stronnictwo popiera decyzję i wspiera prezydenta w działaniach – poinformowały krakowskie struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Inicjatywa organizacji w Małopolsce i na Śląsku (zawody w lekkiej atletyce) Igrzysk Europejskich podzieliła mieszkańców i scenę polityczną. Choć negocjacje Krakowa z rządem przeciągały się, we wtorek klamka zapadła. Za 1,5 roku w Krakowie będą rywalizować europejscy sportowcy, a miasto – choć dołoży do organizacji 100 mln zł – ma zyskać dzięki inwestycjom.

Decyzję Jacka Majchrowskiego o organizacji wydarzenia popiera lokalne Polskie Stronnictwo Ludowe. – Do tej sytuacji idealnie pasują słowa Benjamina Barbara: „Miasta mają niewielki wybór: aby przetrwać i prosperować, muszą sprzyjać pragmatyzmowi i umieć radzić sobie z trudnościami” – poinformowali działacze.

Ich zdaniem, dzięki funduszom z budżetu centralnego, które rząd skieruje do Krakowa, miasto przetrwa ciężkie czasu związane z Polskim Ładem. Liczą również na turystów i odzyskanie równowagi przez przedsiębiorców, dotkniętych efektami pandemii.

– Tę imprezę trzeba zorganizować, wiele ulic wyremontować, wiele obiektów odnowić lub wybudować. To wszystko pozostanie w naszym mieście. To mogą wykonać lokalni przedsiębiorcy – uważa krakowskie PSL. 

comments powered by Disqus