Rusza 6. edycja konkursu „Szkoła z pasją pomagania”

Każda szkoła może włączyć się do wsparcia inicjatyw Hospicjum fot. Zdj. ilustracyjne/Pixabay.com

Nowy rok szkolny to nowa okazja do pomagania, do otworzenia się na rówieśników, dla których codzienność bywa walką.

To już 6. edycja konkursu „Szkoła z pasją pomagania” organizowanego przez Alma Spei Hospicjum dla Dzieci dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego.

– Celem konkursu jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i wskazanie możliwości udzielania właściwej pomocy, kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji oraz wyzwalanie wrażliwości, aktywności i kreatywności wśród młodzieży – przekazał nam Grzegorz Putyra, koordynator wolontariatu. 

Bogaty program tegorocznej edycji konkursu

W tej edycji programu, obok znanych i lubianych akcji takich jak „Akcja Mikołajowa”, „Pieluszka od Zajączka” czy akcja „Niespodzianka – Zaskoczcie Nas!”, znalazło się kilka nowości. Wśród nich „Konkurs na Bożonarodzeniową kartkę świąteczną Alma Spei 2023” oraz akcja „Pomóż nam opowiedzieć o Hospicjum”.

Szkoła, która zaangażuje się w najwięcej akcji i uzyska najwyższą ilość punktów otrzyma tytuł Grand Prix „Szkoła z pasją pomagania”. Natomiast szkoły, które uzyskają określoną regulaminem liczbę punktów, otrzymają certyfikat „Szkoła z pasją pomagania”.

Do udziału w konkursie i włączenie się w działania na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci zaprasza Alma Spei Hospicjum dla Dzieci.

Szczegółowe informacje, wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym, dostępne TUTAJ.