Rusza budowa ronda na ul. Fieldorfa-Nila. Utrudnienia od piątku

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

26 sierpnia rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Krowoderskich Zuchów i Fieldorfa-Nila. Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Roboty związane z budową nowego ronda będą najpierw prowadzone po stronie północno-wschodniej skrzyżowania (od strony terminala autobusowego). Spowoduje to zajęcie fragmentu ul. Krowoderskich Zuchów po stronie wykonywanych prac.

W związku z tym zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Ulica Krowoderskich Zuchów będzie zamknięta na wysokości prowadzonych robót po stronie terminala autobusowego. Nie przejedziemy zatem tą ulicą na wprost, jadąc od ul. Wybickiego w kierunku północnym. Przed skrzyżowaniem z ul. Fieldorfa-Nila będzie obowiązywał nakaz skrętu w tę ulicę.

Ulicą Krowoderskich Zuchów będzie można przejechać z północy w kierunku ul. Wybickiego. Zapewniony będzie także skręt w lewo w ul. Fieldorfa-Nila. Warto dodać, że na ul. Fieldorfa-Nila, na odcinku objętym pracami, nadal będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Prądnickiej.

Zmiany na ul. Krowoderskich Zuchów nie będą dotyczyć rowerów. Dopuszczona będzie jazda na wprost w obu kierunkach. Taka organizacja ruchu potrwa około trzech miesięcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały