Rusza kolejny Szkolny Budżet Obywatelski. Tym razem jest aż pół mln złotych

Konferencja prasowa Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa fot. Filip Radwanski

Rusza druga edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, w której do dyspozycji młodych krakowian będzie pół miliona złotych.

W pierwszej edycji krakowskiego Budżetu Obywatelskiego wzięło udział 13 krakowskich szkół podstawowych, które miały do rozdysponowania kwotę aż ok. 350 tys. zł.

Zwycięskie projekty umożliwiły m.in.: w Szkole Podstawowej nr 149 przy ul. Bujaka 15 na zakup kolorowych puf do strefy relaksu, laptopa i profesjonalnej kamerki do kręcenia filmów. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 101 przy os. Jagiellońskim 9 zdecydowali się na odnowienie sportowych szatni, zaś dzieci z Szkoły Podstawowej nr 134 przy ul. Kłuszyńskiej 46 wybrały zakup dużego monitora, by móc oglądać na żywo bociany z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo”.

– Rozmowy z zaangażowanymi dziećmi tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że szkolny budżet obywatelski to przedsięwzięcie, które warto kontynuować – powiedział w piątek przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, który wspólnie z radnym Łukaszem Wantuchem stworzyli SBO.

– Oficjalnie rusza kolejna, jeszcze bardziej rozbudowana edycja konkursu Promocji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Do wykorzystania jest aż pół miliona złotych! Zasady będą takie same jak w przypadku pierwszej edycji, do 30 maja 2022 roku czekamy na prace konkursowe – stwierdził Komarewicz.

Organizatorzy dopuszczają różnorodne formy prac konkursowych: graficzne, filmowe, muzyczne, opisowe, itp. Prace należy dostarczyć na adres: Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, z dopiskiem: „Promujemy Szkolny Budżet Obywatelski 2022!” bądź mailowo na adres: konkursy@cmjordan.krakow.pl, w temacie wpisując: „Promujemy Szkolny Budżet Obywatelski 2022!”.