Wzrost na krakowskim lotnisku o ponad 1000%

fot. Krzysztof Kalinowski

Blisko 600 tys. pasażerów skorzystało z Kraków Airport. To o 12% mniej niż w kwietniu 2019 roku i aż 1000% więcej niż przed rokiem, kiedy to świat sparaliżował koronawirus.

Od początku roku obsłużonych zostało blisko 1,8 mln pasażerów. – Sukcesywny wzrost ruchu pasażerskiego, odbudowa połączeń i stabilizacja są priorytetem na najbliższe miesiące – mówi Radosław Włoszek, prezes lotniska.

Według Włoszka pierwsze dni tego miesiąca pokazują, że z każdym miesiącem liczba pasażerów powinna wzrastać.

– Już pierwsze dwa dni maja i wzmożony ruch na krakowskim lotnisku dają nadzieję, że z każdym miesiącem przybywać będzie pasażerów, a do Krakowa i Małopolski przybywać będą turyści z całego świata.” Przed nami jeszcze wiele wyzwań związanych z odbudowaniem ruchu pasażerskiego, ale jesteśmy pewni, że wspólna aktywność całej branży turystycznej przyniesie efekty – stwierdził prezes zarządu Kraków Airport.

Lato 2022

Przypomnimy, że ruszyła kampania Kraków Airport „Leć na wakacje #PROSTOzKRAKOWA”. W letniej siatce znajdziemy 144 połączenia do 33 krajów i 99 miast, które obsługuje 20 linii lotniczych.

– Ryanair, bazowy przewoźnik Kraków Airport zainaugurował  letni rozkład lotów z Krakowa oferując 73 trasy, w tym 10 nowości w sezonie Lato 2022, m. in. Agadair, Ankonę, Berlin, Budapeszt, Lille, Newcastle, Rygę, Sztokholm, Turyn oraz Olsztyn-Mazury. Grupa Ryanair zbazuje na lotnisku w Krakowie 8 samolotów i planuje ponad 260 lotów tygodniowo – informuje rzeczniczka prasowa lotniska Natalia Vince.

Na pasażerów czeka także nowość, czyli podróż do Abu Dhabi wraz z Wizz Airem.  Od 2 czerwca węgierski przewoźnik będzie wykonywać rejsy do Zjednoczonych Emiratów dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.

Od 4 czerwca 2022 roku z Kraków Airport dzięki PLL LOT polecimy cztery razy w tygodniu do Chicago, a d 4 czerwca także do Nowego Jorku (Newark).