Ruszają konsultacje w sprawie rozbudowy ul. Witkowickiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek 20 maja rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy ulicy Witkowickiej na Prądniku Białym.

Miasto przygotowuje się do przebudowy odcinka ul. Witkowickiej od ul. Dożynkowej do al. 29 Listopada. Wybrany przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa projektant ma za zadanie opracować dokumentację projektową i uzyskać ostateczną decyzję ZRID.

Zgodnie z planem, na tym odcinku ul. Witkowickiej poza nową nawierzchnią powstaną chodniki, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, dwie przepompownie wód deszczowych i zbiorniki retencyjne. Przebudowane zostaną połączenia z drogami wewnętrznymi: ul. Okulistów, Górką Narodową i Urodzajną w Krakowie, a także ul. Kwiatową i Krakowską w Bibicach.

Na najbliższy miesiąc urzędnicy zapowiadają konsultacje społeczne. Ich celem jest wypracowanie optymalnego wariantu spełniającego zarówno wymogi prawne, jak i oczekiwania społeczne.

Konsultacje formalnie rozpoczną się 20 maja i potrwają do 14 czerwca. Spotkanie dla mieszkańców odbędzie się online na platformie Google Meet w poniedziałek, 27 maja, w godz. 17.00–19.00. Będzie ono również transmitowane na profilu ZDMK na Facebooku.

W planie są też dyżury telefoniczne, a przez cały okres konsultacji można przesyłać formularze ze zgłaszanymi uwagami. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały