Ruszył przetarg na projekt nowej siedziby straży miejskiej

fot. zim
Do 2 czerwca można składać oferty w przetargu na projekt nowej siedziby straży miejskiej w Nowej Hucie. Placówka będzie się mieścić przy ul. Fatimskiej 8.
Zgodnie z przygotowanym wcześniej programem przy ulicy Fatimskiej planuje się realizację budynku administracyjno-biurowego o dwóch kondygnacjach nadziemnych i garażem podziemnym.

Na kondygnacjach nadziemnych będzie zlokalizowany centralnie usytuowany korytarz komunikacyjny, z którego dostępne będą pomieszczenia użytkowe zlokalizowane po jego stronie wschodniej i zachodniej. Komunikacja pionowa będzie odbywała się za pośrednictwem dwóch klatek schodowych oraz dwóch wind osobowych. Na kondygnacji podziemnej zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze - poinformował magistrat.

W ramach zadania ma też zostać zagospodarowany teren, w tym dojścia dla pieszych i dojazdy dla samochodów, miejsca postojowe, schody zewnętrzne wraz z platformą dla osób niepełnosprawnych, zieleń i elementy małej architektury.

comments powered by Disqus