Seryjny oszust wpadł przy próbie wyłudzenia kredytu

fot. pixabay

Sąd zdecydował o areszcie dla 40-letniego mieszkańca Krakowa, który w placówce bankowej w centrum miasta usiłował wyłudzić 10 tysięcy złotych kredytu.

Mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zameldowania, pracy i był już karany, dlatego do banku przyszedł z podrobionym zaświadczeniem o zatrudnieniu.

– Nie podejrzewał jednak, że pozostawał w zainteresowaniu kryminalnych, którzy zatrzymali go przed zawarciem umowy kredytowej – informuje st. asp. Barbara Szczerba, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.


Okazało się, że sprawca dwa miesiące temu opuścił zakład karny, w którym odbywał wyrok za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. – Po wyjściu na wolność próbował żyć za pieniądze uzyskane ze zdobytych podstępem pożyczek. Według ustaleń śledczych 40-latek jeszcze w innej placówce finansowej usiłował wyłudzić 42 tysiące złotych. Policjanci pracujący nad sprawą ustalają, czy mężczyzna nie dopuścił się też oszustw w innych instytucjach bankowych i parabankowych – dodaje Szczerba.

40-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

 

 

 

 

comments powered by Disqus