Sierpień na lotnisku: 777 tysięcy pasażerów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sierpniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 777 267 pasażerów. To o 6 procent mniej w stosunku do sierpnia 2019 roku, ale o 68 procent więcej w stosunku do sierpnia roku ubiegłego.

Łącznie od początku 2022 roku obsłużono 4 713 894 pasażerów. Lotnisko odrabia straty w porównaniu z okresem epidemii, choć wciąż nie udaje się przekroczyć statystyk z roku 2019. W maju do wyniku sprzed trzech lat brakowało 9 procent, w czerwcu 4 procent, w lipcu 5 procent, teraz wynik miesięczny był o 6 procent niższy.

Dla porównania, na początku września 2019 roku Kraków Airport chwalił się ogromnymi sukcesami: od początku roku do końca sierpnia obsłużono wówczas 5,41 mln pasażerów, co oznaczało skokowy wręcz wzrost o 977 tysięcy w porównaniu z poprzednim sezonem.

Wakacyjne kierunki

– Wrzesień to pierwsze podsumowania sezonu letniego w branży turystycznej. Na krakowskim lotnisku był to czas niezwykle dynamiczny. Zdecydowanie utrzymała się tendencja wyboru podróży na wakacje drogą lotniczą; Alicante, Porto, Lizbona, Barcelona, Ateny, Malaga, Dubrownik czy Burgas były kierunkami, które cieszyły się największą popularnością – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. Prezes liczy na to, że pasażerowie również we wrześniu i październiku zdecydują się na podróż i skorzystają z oferty miejsc, gdzie słońce wciąż świeci bardzo mocno.