Budowa S7. Od piątku zmiany na Kocmyrzowskiej i Łowińskiego

fot. GDDKiA

W piątek po godzinie 8:30 zamknięta zostanie dla ruchu łącznica pomiędzy ul. Kocmyrzowską i Łowińskiego.

Ruch pojazdów i pieszych przeniesiony zostanie na nową łącznicę wykonaną po północnej stronie ul. Kocmyrzowskiej. Oznacza to, że jadąc od centrum miasta ul. Kocmyrzowską w stronę Wzgórz Krzesławickich, by dotrzeć do ul. Łowińskiego trzeba będzie skręcić na nową łącznicę w lewo, a nie jak do tej pory w prawo.

– Wszystkie możliwe kierunki jazdy będą dostępne. Ruch pieszy odbywać się będzie po wydzielonym poboczu. Istniejący, na zamkniętej łącznicy przystanek autobusowy przeniesiony zostanie w pobliżu skrzyżowania ul. Wąwozowej z ul. Łowińskiego. Obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 40km/h. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie około siedmiu miesięcy – zapowiada Iwona Mikrut z małopolskiego oddziału GDDKiA.

Ogromny węzeł

Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową węzła Grębałów S7. W miejscu dotychczasowego łącznika ulic Kocmyrzowskiej i Łowińskiego wzmacniane będzie podłoże i wznoszone podpory wiaduktów. Będą to kolejne obiekty inżynierskie powstające w ramach węzła Grębałów. Zabetonowane zostały ściany przyczółków wiaduktu nad linią kolejową i łącznicy z S7 w kierunku węzła Kraków Nowa Huta.

Węzeł Grębałów będzie miał 9 wiaduktów i powstaje w ramach budowy 18,3-kilometrowego odcinka S7 Kraków – Widoma, która zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w 2024 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie