Sportowe skarby dla WOŚP. Numery startowe i cenne gadżety trafiły na licytację [ZDJĘCIA]

Koszulki krakowskich drużyn, sportowe pamiątki z autografami, a nawet numery startowe biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej trafiły na licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, WOŚP zagra już po raz trzydziesty.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zebrane środki zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci.

Numery i pamiątki od ZIS

Zarząd Infrastuktury Sportowej w Krakowie przekazał na licytacje trzy numery startowe – „30” – biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2022: 19. Cracovia Maraton, 15. Biegu Trzech Kopców, 8. Cracovia Półmaraton Królewskiego.

Na tym nie koniec, bo dokładając cegiełkę do rozwoju polskiej okulistyki dziecięcej, można zyskać także cenne sportowe pamiątki: koszulkę Bartosza Kurka z mistrzostw Europy w siatkówce 2021, z autogrami zawodników i trenera, piłkę do siatkówki Mikasa Piłka z podpisami reprezentantów Polski, m.in. Bartosza Kurka i Michała Kubiaka, oraz zdjęcie reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet, uczestniczek MŚ w 2021 roku, wraz z autografami.

Cracovia, Garbarnia i Wisła grają z WOŚP

Z WOŚP grają także krakowskie kluby piłkarkie, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusze 100-lecia (Garbarnia) i 115-lecia istnienia (Cracovia, Wisła). Brązowi przekazali koszulkę meczową i piłkę z autografami sportowców, a Pasy  jubileuszową przypinkę z numerem 115.

Wisła ofiarowała na licytacje koszulkę z napisem WOŚP i numerem 30, z autografami członków drużyny, statuetkę stworzoną na ostatnie Wielkie Derby Krakowa (jedną z dwóch przygotowanych, druga znajdzie się w klubowym muzeum), statuetkę dla WOŚP z podpisami piłkarzy, trening z Wisła Blind Football Kraków i skybox Socios Wisła, do wykorzystania na dowolną okazję.