Wielki finał WOŚP w Krakowie. MotoOrkiestra, Bieg Wielkich Serc, koncerty

Finał WOŚP w Krakowie (2020 r.) fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

MotoOrkiestra, Bieg Wielkich Serc, przeciąganie Smoka przez Wisłę, grupa golden retrieverów na Rynku Głównym. Finał WOŚP nadchodzi wielkimi krokami. W Krakowie będzie się działo!

30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz trzydziesty. Kraków jak co roku dołącza do wspólnego grania.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”, a zebrane środki zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci.

Oczywiście na ulice Krakowa jak co roku wyjdzie liczne grono wolontariuszy. WOŚP będzie można również wspierać na licznych wydarzeniach, które odbędą się tego dnia w Krakowie.

W tym roku krakowski sztab fundacji swoją siedzibę będzie miał w urzędzie miasta przy pl. Wszystkich Świętych.

Miasto pełne serc

Na bulwarze Czerwieńskim odbędzie się XIV Przeciąganie Smoka przez Wisłę. Uczestnicy spotkają się pod pomnikiem Mickiewicza, a następnie w kolorowym korowodzie udadzą się pod Wawel i rzeźbę Smoka Wawelskiego.

Podczas finału nie zabraknie tradycyjnej MotoOrkiestry na parkingu przy Centrum handlowym M1. W programie pokazy driftów, koncerty, licytacje motogadżetów.

W Krakowie odbędzie się również Bieg Wielkich Serc. Pięciokilometrowa trasa będzie wiodła od Galerii Kazimierz, przez bulwar Kurlandzki, okolice mostu Grunwaldzkiego i bulwar Czerwieński.

Na Błoniach odbędą się lotnicze pokazy Małopolskiego Klubu Paralotniowego, w Szkole Tańca Loftdance taneczny maraton zumby, a w klubie Drukarnia przy Nadwiślańskiej 1 zaplanowano koncerty i licytacje przedmiotów.

W Boss Garage Pub przy ul. Piłsudskiego 27 w ramach „Metalowego WOŚP” zagrają Praise the Sun i Phantom. Natomiast w Domówka Cafe zaplanowano quiz z wiedzy ogólnej. Cały dochód z wpisowego uczestników zostaje przekazany na WOŚP.

Udział w wielkim finale weźmie też Single Scena Music Bar przy ul. św. Marka 21, gdzie wystąpią Sustain Dream (Kamil Serefko), Oscars House, Vent i B.L.U.E.

Już po raz szósty na Rynku Głównym pojawi się grupa ponad 20 golden retrieverów. – Nie obędzie się bez psich całusów, przytulasów, merdania ogonem, szczekania hejnału – będzie gorąco! Pomimo styczniowego chłodu – zapraszają organizatorzy.

Do WOŚP dołączą w tym roku clumber spaniele.

Krakowska kultura gra z WOŚP

Moc wydarzeń odbędzie się również w Nowohuckim Centrum Kultury. To tutaj będzie zlokalizowany Nowohucki Sztab WOŚP i bank, gdzie rozliczane będą datki zebrane do puszek przez wolontariuszy.

W godzinach popołudniowych w siedzibie instytucji odbędzie się tradycyjny koncert zespołów tanecznych i wokalnych, podczas którego odbędą się licytacje gadżetów przekazanych przez WOŚP, prowadzona będzie zbiórka do puszek.

Do wspólnego grania i oglądania zaprasza również kino Kika i Agrafka. 30 stycznia na dużym ekranie zagoszczą „Jeźdźcy sprawiedliwości” i „Moje wspaniałe życie”.

Teatr KTO proponuje widzom podwójne zaproszenia na swoje spektakle, publikację przygotowaną z okazji 40-lecia działalności oraz wydawnictwo „Klaun Boski Pomazaniec”.

Teatr Groteska na licytację przygotował trzy zestawy upominkowe. Poza gadżetami promocyjnymi z jubileuszu 75-lecia teatru, będzie to płyta z piosenkami ze spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” i nagranie „75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska", plakat i program do najnowszej premiery ‒ spektaklu „Kapelusz za sto tysięcy”.

Centrum Kultury Podgórza zwycięzcę licytacji zaprosi do zorganizowania urodzin dla dziecka w swojej siedzibie. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida planuje przekazać na licytację witraż powstały w ramach Rezydencji Artystycznej w ARTzonie / Norwid Festiwal 2021 autorstwa Natalii Komorowskiej, wydawnictwa i gadżety promocyjne przygotowane przez ośrodek, a także zestawy z projektu „Raptularz, czyli spraw przednowohuckich opisanie”.

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta przekaże na licytację dziesięć kompletów publikacji i pięć kompletów jubileuszowych gadżetów.

Biblioteka Kraków łączy siły z Coffee Pro. Na licytację trafią trzy pakiety obejmujące: filiżankę, paczkę świeżo palonej kawy z muralem widniejącym na jednej z filii biblioteki na opakowaniu oraz torbę bawełnianą z pakietem wydawnictw promowanych przez Bibliotekę Kraków.

Muzeum Armii Krajowej zwycięzców licytacji zaprosi na zajęcia poświęcone elitarnej polskiej grupie żołnierzy z czasów II wojny światowej. W programie tematyczne zwiedzanie wystawy stałej połączone z grą po ekspozycji w towarzystwie eksperta, skok spadochronowy w wirtualnej rzeczywistości, możliwość zobaczenia i dotknięcia historycznego uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy oraz przymierzenie repliki munduru polskiego pilota i spadochronowego kombinezonu.

Miliony na pomoc

W ciągu 29 finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyn ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń. W ubiegłym roku udało się zebrać 210 813 830,10 zł.

 

comments powered by Disqus