Stary Teatr ma nowego dyrektora

Minister kultury Piotr Gliński oraz Waldemar Raźniak, nowy dyrektor Starego Teatru fot. Danuta Matloch
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński mianował dzisiaj nowego dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie – Waldemara Raźniaka.
Nowy dyrektor rozpcoznie kadencję już jutro, 7 października. Waldemar Raźniak został pozytywnie zaopiniowany przez związki zawodowe, Radę Artystyczną i zespół Starego Teatru.

– W założeniach programu działalności Narodowego Starego Teatru w Krakowie Waldemar Raźniak przedstawił plan stworzenia stabilnego zespołu artystycznego i zacieśnienie współpracy dyrekcji ze związkami zawodowymi. Zapewnił o kontynuacji programu artystycznego Teatru. W swoich planach na kolejne sezony artystyczne zapowiedział współpracę z zagranicznymi twórcami oraz teatrami w ramach międzynarodowych koprodukcji – czytamy w komunikacie ministerstwa kultury.

„Zespół siłą Starego Teatru”

Raźniak w swoim programie na lata 2020- 2024 podkreślił m.in., że to zespół Narodowego Starego Teatru jest największym dobrem i siłą instytucji.

– Przejmuję dyrekcję Teatru w niespokojnym i niepewnym czasie. Przetrwanie dotychczasowych trudności możliwe było dzięki autonomii, wytrwałości i odwadze zespołu aktorskiego. W mądrym zarządzaniu zespołem i jego ambicjami leży w moim przekonaniu przyszłość tej krakowskiej sceny – napisał Waldemar Raźniak.

Zaznaczył również, że w kolejnych sezonach artystycznych, oprócz eksploatowania bieżącego repertuaru w ramach możliwości finansowych i powodzenia realizowanych projektów, chciałby spróbować poszerzyć potencjalne grono reżyserów współpracujących z teatrem, jak i kontynuować współpracę z tymi, którzy w ramach podjętych planów repertuarowych odniosą z zespołem teatru sukces artystyczny bądź których praca oddziałała stymulująco na zespół.

- W związku z niestandardowymi okolicznościami objęcia funkcji dyrektora w trakcie już rozpoczętego sezonu artystycznego, mam nadzieję wypracować szczegółowy repertuar kolejnego i ramowe plany następnych do 31 marca 2021 roku – zaznaczył Raźniak.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto