Sukces w walce z reklamą. Billboard z ul. Konopnickiej zniknął

Miejsce po billboardzie reklamowym fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl
Tydzień temu informowaliśmy, że z ul. Konopnickiej znika nielegalny billboard reklamowy. W ten weekend konstrukcja zniknęła definitywnie.

Przypomnijmy, że o bannerze reklamowym najgłośniej zrobiło się kilka tygodni temu, gdy okazało się, że we wnętrzu konstrukcji zamieszkali bezdomni. Sama konstrukcja reklamowa była samowolą budowlaną. Z powodów administracyjnych i procedur, urzędnicy od trzech lat mieli związane ręce i niewiele mogli zrobić, by właściciel zlikwidował obiekt. 

Gdy okazało się, że bezdomni zamieszkali w środku i media w całej Polsce zainteresowały się sprawą, stanowisko zajął prezydent Majchrowski. Ostro stwierdził, iż banner jest przejawem cwaniactwa i wykorzystywania luk w prawie oraz zawiłych procedur administracyjnych. W związku z tym, Jacek Majchrowski wystosował również apel do agencji reklamowych i domów mediowych, które zajmują się sprzedażą powierzchni reklamowych.  

– Nie ma żadnych wątpliwości, że nośnik reklamowy przy ul. Konopnickiej jest samowolą budowlaną. Wobec przeciągających się i cynicznie wykorzystywanych procedur administracyjnych, które uniemożliwiają jego natychmiastową rozbiórkę, apeluję do domów mediowych  o wyeliminowanie tego miejsca ze swojej oferty – stwierdził Jacek Majchrowski.

W ten weekend na miejscu pojawiły się samochody ciężarowe oraz specjalny dźwig, który ostatecznie zdemontował stalową konstrukcję oraz wyrwał betonowe fundamenty z ziemi. Konstrukcja definitywnie zniknęła, zostawiając po sobie jedynie głębokie dziury.
comments powered by Disqus