Szczepienia na koronawirusa. Zarejestrowało się ponad 127 tys. seniorów

Michał Dworczyk - szef Kancelarii Premiera

– W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię 989 zadzwoniono ponad 84 tys. razy. W ciągu pierwszej godziny miało miejsce ponad 10 milionów odsłon strony, za pośrednictwem której można wysyłać zgłoszenia – poinformował podczas piątkowej konferencji szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

O północy z czwartku na piątek rozpoczęła się centralna rejestracja i możliwość zgłaszania chęci zaszczepienia się. Seniorzy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień w konkretnych punktach - przez infolinię 989, przez internet lub w punkcie szczepień.

– Do teraz zarejestrowało się ponad 127 tys. seniorów powyżej 80 r.ż. Przesłano również 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się. Dla 4787 punktów została uruchomiona rejestracja w ramach centralnego kalendarza. To 1,5 mln terminów do końca marca – powiedział Michał Dworczyk.

Dodał, że do dzisiaj ponad 410 tys. pacjentów zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Plan B

– Do końca dnia będziemy mieli zaszczepionych około 450 tys. Polaków. Realizujemy Narodowy Program Szczepień zgodnie z planem – ocenił. - Planowaliśmy, że będzie to ok. 6 tys. punktów i ok. 2 mln terminów. Wczoraj okazało się, że część punktów nie zdąży do wieczora wystawić swoich kalendarzy. Wystąpiła też ok. godzinna przerwa w dostępie do kalendarza. Uruchomiliśmy plan B – dodał.

Dlatego też w 30 szpitalach rezerwowych zostaną uruchomione dodatkowe terminy szczepień.

Jak poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski, 10 tys. osób powyżej 80 lat zostało zarejestrowanych za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

– Uruchomiliśmy również możliwość założenia tymczasowego profilu zaufanego dla osób powyżej 80 r.ż. poprzez rozmowę z konsultantem. Od jutra za pośrednictwem tego kanału będzie można też zarejestrować się na szczepienie – powiedział Zagórski.

Aktualności

Pokaż więcej