Szczęśliwy finał poszukiwań 11-latki. Została znaleziona w parku Jordana

Wodny plac zabaw w Parku Jordana fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dzisiaj rano policjanci w jednym z krakowskich parków odnaleźli 11-latkę, która wczoraj nie wróciła do domu. Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana w ręce rodziców.

Wczoraj, po godzinie 23, dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety, która poinformowała, że jej 11-letnia córka nie wróciła do domu.

– Kobieta przekazała, że około godziny 17:30 zadzwoniła do córki, która powiedziała, że wraz z koleżanką, oczekuje na autobus na ul. Makowskiego, aby wrócić do domu. Tak się jednak nie stało. Kobieta kilkadziesiąt razy próbowała jeszcze dodzwonić się do córki, jednak ta nie odbierała już telefonu – mówi Piotr Szpiech z krakowskiej policji.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli czynności poszukiwawcze. Informacja o zaginięciu dziewczynki przekazana została do wszystkich patroli pełniących tej nocy służbę. W trakcie działań policjanci dokładnie sprawdzali wszystkie miejsca, w które mogła udać się dziewczynka. Do działań przygotowani byli także policjanci obsługujący policyjnego drona.

– Dzisiaj nad ranem policjanci w parku Jordana zauważyli spacerującą dziewczynkę przypominającą rysopisem zaginioną 11-latkę. Po sprawdzeniu okazało się, że to właśnie ona. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Dziewczynka nie posiadała żadnych obrażeń – dodaje Szpiech.

comments powered by Disqus