Szkoła z Krakowa stworzyła stację meteorologiczną

fot. asw@winkler.com.pl

Krakowska szkoła podstawowa nr 98 została nagrodzona przez Centrum Nauki Kopernik za stworzenie stacji meteorologicznej.

Szkolna stacja meteorologiczna” to praca drużyny ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 98, która została nagrodzona w konkursie „Nauka dla Ciebie” organizowanym przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs polega na wymyśleniu i skonstruowaniu pomocy edukacyjnej, a także przetestowaniu jej w praktyce. – Dla uczestników było to wyjątkowe doświadczenie, skłaniające do rozwijania różnorodnych umiejętności: pracy w grupie, projektowania urządzenia, testowania i ulepszania. Te działania pozwoliły im się przekonać, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca – tłumaczy Anna Dąbrowska z CNK.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich będzie udział w uroczystej gali finałowej, na której wręczone zostaną cenne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Nagrodzeni zostaną nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale także szkoły.

Gala zakończy tegoroczną edycję programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

comments powered by Disqus