Szpital Babińskiego ma nową nazwę

Szpital Babińskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Szpital Babińskiego już oficjalnie ma nowa nazwę. Placówka oficjalnie stała się szpitalem klinicznym, a patronować będzie jej nadal dr Józef Babiński.

Zamiast „specjalistycznego” – „kliniczny”. Nowa, oficjalna nazwa szpitala psychiatrycznego brzmi teraz  Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Patronem placówki nadal będzie dr Babiński.

– Chociaż nie był on osobiście związany z Kobierzynem, to dziś nazwa „Szpital im. Józefa Babińskiego w Krakowie” jest znaną i mocną marką na rynku świadczeń zdrowotnych nie tylko w regionie, ale także w kraju, a nawet za granicą – zaznacza Maciej Bóbr, rzecznik prasowy szpitala.

Sejmik za zmianą

Pod koniec maja 2018 roku Sejmik Województwa Małopolskiego przychylił się do wniosku szpitala i podjął decyzje o zmianie nazwy jednostki.

–  Zmiana ta ponosząca prestiż szpitala, sankcjonuje wprowadzane od kilku już lat zmiany, takie jak rozwijanie badań naukowych, współpraca z krakowskimi uczelniami oraz rozwój kadry - podnoszenie kwalifikacji personelu szpitala mające wyraz w zdobywanych przez zatrudnionych tu lekarzy i psychologów stopni naukowych – dodaje Maciej Bóbr.

Studenci na staż

W końcu 2017 roku szpital podpisał Porozumienie o Współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza. Studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu będą mogli odbywać zajęcia kliniczne i praktyki na oddziałach Szpitala  oraz korzystać z aparatury szpitalnej.

– W roku akademickim 2018/2019 będzie to 120 studentów, w kolejnych latach spodziewany się większej ich liczby, w tym również studentów z zagranicy. Zainteresowanie odbywaniem staży i praktyk są również studenci innych kierunków – pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i psychologii tej uczelni – informuje rzecznik prasowy.

Wcześniej z zajęć i praktyk korzystali już studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

comments powered by Disqus