Talizman szczęścia się nie sprawdził

fot. straż graniczna
Mieszkaniec Radomia chciał w niedzielę wylecieć z krakowskiego lotniska do hiszpańskiego Alicante. Jego podróż została jednak przerwana już podczas kontroli bezpieczeństwa. Wszystkiemu winna okazała się „pamiątka”, którą młody mężczyzna schował do portfela.
27-latek z Radomia znalazł na ulicy nabój. Potraktował go jako przedmiot przynoszący szczęście i schował do portfela. Wyjątkowy souvenir zamiast szczęścia, przyniósł jednak problemy na lotnisku. Podczas kontroli bezpieczeństwa przy mężczyźnie ujawniona została 1 sztuka amunicji 9 mm PMC 280 AUTO.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach ustalili, że 27-latek nie ma stosownych zezwoleń i uprawnień do posiadania oraz przewozu amunicji. Nietypowa pamiątka została zarekwirowana przez strażników granicznych. Zostanie przekazana do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a  sprawą radomianina zajmie się Prokuratura Rejonowa Kraków-Prądnik Biały. Po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych, mężczyźnie zezwolono na dalszą podróż.

Zgodnie z art. 263 § 2 kodeksu karnego - za nielegalne posiadanie broni lub amunicji, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Łącznie, od początku lipca funkcjonariusze straży granicznej w Balicach ujawnili 8 osób, które usiłowały wnieść amunicję na pokład samolotu. Ogółem zatrzymanych zostało 59 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru, w tym  m.in.: 38. Specjal, KBKS, RWS 9,3x74R, 0,22 LR i 0,22 SHORT oraz 9mm PMC 380 AUTO - czytamy w komunikacie służb.