Talk’n’Roll na bis, czyli co warto zapamiętać z konferencji

Za nami kolejna już, 6. edycja Talk’n’Roll. Wydarzenie zgromadziło wielu zainteresowanych spotkaniami z wyjątkowymi gośćmi. Zarówno audytorium online, jak i zebrani w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie z uwagą wsłuchiwali się w wykłady pełne wyrazistych puent. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się Jerzy Stuhr i Daria Abramowicz, którzy podzielili się swoim bogatym doświadczeniem oraz wiedzą.

Intelektualna przygoda uczestników konferencji Talk’n’Roll rozpoczęła się wykładem Anny Stach z Sabre Polska o sile minimalizmu. Dzięki trafnym pytaniom prelegentki odnoszącym się do kwestii zakupów np. “Czy to najlepsza inwestycja moich pieniędzy?”, słuchacze poddali refleksji swoje decyzje konsumenckie, aby w przyszłości stać się bardziej świadomymi nabywania nowych rzeczy.

Jerzy Stuhr przedstawił opowiastki ze swojego życia o wymownej nazwie “Spotkanie z nieznanym”. Pierwsze “nieznane” to poszukiwanie, uchwycenie sztuki (literatura, teatr); drugie - chęć poznania świata, o którym artysta marzył, m.in. czytając książki. Profesor tłumaczył przy tym, że w jego zawodzie ważne jest, by “nie wiedzieć”, a następnie tworzyć, kreować formę. Bo w sztuce ważne jest nie tylko “co”, lecz przede wszystkim “jak”.

Wykład Darii Abramowicz “Mistrzostwo zaczyna się w głowie”, czyli o zdrowej i zrównoważonej karierze, nie tylko w sporcie, ale i w biznesie, opowiadał jak oprzeć się różnym przeciwnościom, niespodziewanym sytuacjom. Uznana psycholożka mistrzów sportowych, w tym Igi Świątek, radziła, aby zbudować solidny fundament wsparty na poczuciu własnej wartości, asertywnej komunikacji, relacjach wzmacnianych wzajemnym szacunkiem oraz świadomym wyrażaniu emocji. Przedstawiła przy tym jedną z zasad zwiększających szansę na sukces w karierze zawodowej, tj. “Low expectations - High standards” (Niewielkie oczekiwania - Wysokie standardy), która kładzie nacisk na uważne działanie, trening, pracę, zamiast skupiania się na osiąganiu sukcesów.

Jan Biela-Abreu opowiedział o projekcie “Lego Masters”, kontynuując myśl, że lepiej dążyć do doskonałości niż perfekcjonizmu. Padło przy tym zdanie, które pozytywnie poruszyło publiczność: “Powinniście robić, to co kochacie. Bądźcie wierni sobie. [...]  W końcu wydarzą się dobre rzeczy. Jeśli macie okazję, skorzystajcie z niej.”

Magdalena Gondek z Sabre Polska w wykładzie “Idźcie z prądem! Osobiste spojrzenie na to, dlaczego powinniście zacząć przyjmować zmiany w swoim życiu” podzieliła się z  publicznością mądrością płynącą ze strategii radzenia sobie ze zmianami. Prelegentka nazwałą ją “AAA” od pierwszych liter słów Accept - Assess - Act (Zaakceptuj - Oceń - Działaj). Jednocześnie, akcentując że nie zawsze mamy możliwość wyboru pomiędzy przyjęciem lub odrzuceniem zmian, powiedziała: “Po prostu zamknijcie oczy, idźcie z prądem i zobaczcie co się stanie”.

Sabre Polska zachęca swoich pracowników do tworzenia inicjatyw takich jak Talk’n’Roll. 
To konferencja inna niż wszystkie. Nie tylko dlatego, że organizowana jest przez pracowników Sabre, którzy chcą pokazać, że nie są specjalistami IT zainteresowanymi jedynie programowaniem. Wydarzenie porusza także niezwykle ciekawe wątki tematyczne i tym samym trudno jest pozostać biernym wobec słów, które padają podczas spotkania. Warto zapamiętać te przesłania, bo kolejne doświadczenia i związana z nimi wiedza prelegentów jest tym, na co będziemy czekali cały rok, aż do kolejnej edycji Talk’n’Roll.

Zachęcamy do ponownego obejrzenia tegorocznego wydarzenia, podczas którego będzie można zapoznać się z pełnymi wypowiedziami prelegentów i poczuć raz jeszcze siłę “Talk’n’Roll 2022”.