Tradycyjna procesja odwołana

Uroczystości w kościele na Skałce fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Obchody uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji odbędą się w zmienionej formie.

W niedzielę, 9 maja o godz. 10 celebrowana będzie msza święta z udziałem Episkopatu Polski, która zostanie odprawiona przy Ołtarzu Trzech Tysiąclecia na Skałce. Eucharystii przewodniczyć będzie metropolita warmiński abp Józef Górzyński, który również wygłosi homilię.

"Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich wiernych, szczególnie delegacje z parafii, seminariów, zakonów, organizacji oraz instytucji. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, z racji na sytuację pandemiczną, została odwołana" – poinformowała w czwartek krakowska kuria.

40 rocznica zamachu na Jana Pawła II

Z kolei 13 maja minie 40 lat od zamachu na papieża Jana Pawła II w Watykanie. Archidiecezja Krakowska zorganizowała uroczystości dla upamiętnienia tych chwil i podziękowania Bogu za dar życia i pontyfikat naszego rodaka.

– W tym dniu zapraszamy na mszę świątą o godzinie 17 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie przechowywana jest sutanna z zamachu. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Transmisja z tego wydarzenia będzie na TVP 3 – informuje ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego kurii.

O godz. 20.15 w kościele św. Piotra w Wadowicach, który jest wotum wdzięczności za ocalenie życia świętego papieża, odbędzie się koncert. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II będzie transmitowane przez TVP1.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus