Tramwaje wracają na Bieńczycką i Kocmyrzowską. Ale nie do końca

Zdjęcie z listopada fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kończą się prace przy przebudowie torowiska na ulicach Bieńczyckiej i Kocmyrzowskiej, co oznacza, że od soboty wrócą tam tramwaje. Z powodu budowy drogi ekspresowej S7 wyłączony pozostanie jednak odcinek pomiędzy przystankami „Wańkowicza” i „Wiadukty”.

W związku z zakończeniem prac od najbliższej soboty, 17 grudnia, zostanie przywrócony ruch tramwajów od ronda Czyżyńskiego do ronda Kocmyrzowskiego i od ronda Kocmyrzowskiego do przystanku „Wańkowicza”.

Z powodu budowy drogi S7 nadal wyłączony będzie ruch na odcinku „Wańkowicza” – „Wiadukty”. W rejonie przystanku „Wańkowicza” zostanie uruchomiona tzw. „przejazdówka”, dzięki czemu będzie mogła tam dojeżdżać linia nr 1, obsługiwana taborem dwukierunkowym.

To wszystko oznacza, że część linii wróci w pełni na stałe trasy, a część, choć pojedzie już wyremontowanym odcinkiem, nadal będzie mieć zmienione rozkłady. Zostanie też uruchomiona linia zastępcza.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

- nr 1 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: „Salwator” – ... – rondo Czyżyńskie, ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska – „Wańkowicza”
- nr 5 – nadal będzie zawieszona
- nr 9, 14, 52, 64 – zostaną przywrócone na stałe trasy
- nr 22 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Borek Fałęcki” – ... – al. Solidarności, ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie”
- nr 44 – zostanie przywrócona i będzie kursować po trasie „Kopiec Wandy” – „Dworzec Towarowy” w dni powszednie w godzinach szczytu.

Zastępcza linia autobusowa:

- nr 701 – będzie kursować po dotychczasowej trasie: „Czyżyny Dworzec” – ul. Medweckiego, rondo Czyżyńskie (powrót: al. Jana Pawła II, ul. Dąbrowskiej, ul. Medweckiego), ul. Bieńczycka, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie” (powrót: ul. Architektów, ul. Poległych w Krzesławicach)

Linia będzie kursować: w dni powszednie do godz. 20.00 co 20 minut, a następnie co 30 minut; w soboty w godz. ok. 9.00-19.00 co 20 minut, a poza tymi godzinami co 30 minut; w dni świąteczne co 30 minut.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta