Tu otwierają, tam zamykają. Będą wyburzać wiadukt nad ul. Łokietka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od dziś można łatwiej przejechać pod wiaduktem kolejowym na końcu ulicy Wrocławskiej. Ulga nie potrwa długo, bo wkrótce zamknięty zostanie przejazd przez ulicę Łokietka. Rozpocznie się wyburzanie starego wiaduktu, który zostanie zastąpiony przez nowy, o wiele szerszy.

Zgodnie z przygotowanym przez PKP PLK harmonogramem 15 listopada wraca ruch pieszych do przejścia przy przystanku kolejowym Kraków Łobzów. To z kolei oznacza, że nie jest już potrzebne tymczasowe przejście wyznaczone pod wiaduktem na Wrocławskiej i związane z tym zwężenie jezdni.

Racławicka, Łokietka

Piesi nie przejdą już za to przez przejście na końcu ulicy Racławickiej. Na poniedziałek 20 listopada planowane są kolejne zmiany i z pewnością okażą się dotkliwe, zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. – W związku z planowaną przebudową wiaduktu nad ul. Łokietka i rozpoczęciem prac wyburzeniowych, obiekt będzie zamknięty dla ruchu kołowego. W ciągu pierwszych dwóch tygodni, do 3 grudnia, wiadukt ten zostanie także zamknięty dla ruchu pieszego – zapowiada Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Po 3 grudnia piesi będą tam znów mogli przechodzić, podobnie jak to ma miejsce przy innych przebudowywanych wiaduktach. Kierowcy będą musieli jeszcze poczekać – zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać przynajmniej do 1 marca.

Nowy harmonogram prac jest już i tak złagodzony względem pierwotnych założeń. Zmodyfikowany został po trudnych dniach na początku października, w których kumulacja remontów, inwestycji kolejowych, złej pogody i przyjazdów studentów dotkliwie dała się we znaki kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej. Początkowo kolejarze chcieli zamknąć przejazd przez Łokietka już wcześniej, równocześnie ze zwężeniem na Wrocławskiej.

Pocieszeniem może być to, że akurat na ulicy Łokietka będzie można bardzo wyraźnie odczuć pozytywne zmiany związane z kolejową inwestycją. Dotychczasowy wąski wiadukt zostanie poszerzony na tyle, że zmieszczą się tam dwa pasy dla samochodów i chodnik.

Bronowice coraz bliżej końca

Dobrą wiadomością może być również i to, że coraz bardziej zaawansowane są prace na linii kolejowej prowadzącej przez Bronowice. Pod koniec listopada dla ruchu samochodowego zostanie przywrócony przejazd przez ulicę Godlewskiego. Tam też jezdnia będzie szersza, z chodnikami po obydwu stronach. – Kolejne zmiany w organizacji ruchu przy tym wiadukcie planowane są na wiosnę przyszłego roku. Zakończenie wszystkich prac, obejmujących jego przebudowę, planowane jest w drugiej połowie 2018 – zapowiada Dorota Szalacha.

Kleparz w korku

Ułatwienie przejazdu przez ulicę Wrocławską nie oznaczało dziś bezproblemowego poruszania się w tym rejonie miasta. Jak się dowiedzieliśmy od Czytelniczki, prace drogowe prowadzone u wylotu ulicy Mazowieckiej w al. Słowackiego spowodowały spore korki w całej – i tak zakorkowanej – okolicy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus