Tym autobusem możesz pojechać już w niedzielę. Zadebiutuje w nowej roli [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niedzielę pasażerowie będą mogli przejechać się historycznymi autobusami i tramwajami, w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Przy okazji MPK spełnia obietnicę złożoną w grudniu.

Zabytkowe autobusy będą kursować na specjalnej linii nr 170, na trasie: „Podgórze SKA” – ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna, ul. Wielopole, ul. Westerplatte, ul. Basztowa, ul. Dunajewskiego, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego – „Cracovia Stadion”.

Do obsługi linii zostaną skierowane autobusy zabytkowe z kolekcji MPK: San H01B, Ikarus 260, MAN SL200 i Scania 113CLL.

– Największą atrakcją będzie na pewno wyremontowany autobus MAN, którego prezentacja odbyła się w grudniu 2023 roku w zajezdni autobusowej w Bieńczycach. Wtedy ze strony krakowskiego przewoźnika padła obietnica, że te pojazd wyjedzie przy pierwszej możliwej okazji na linię. I tak się właśnie dzieje. Dotrzymujemy tej obietnicy. MAN będzie dostępny dla krakowian i turystów już w najbliższą niedzielę, kiedy to po raz pierwszy w ramach KLM będą kursować historyczne autobusy – zapowiedziało MPK na Facebooku.

Z kolei tramwaje będą kursować na linii nr 0 z przystanku Dajwór do Cichego Kącika.  Do jej obsługi zostanie skierowany pociąg złożony z trzech wagonów - N, ND i PN2.