Ulica Forteczna otwarta dla ruchu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rozbudowa ul. Fortecznej na odcinku od ul. Zakopiańskiej do ul. Zawiszy dobiegła końca. Od czwartku 27 kwietnia została otwarta dla ruchu.

Ulica Forteczna została rozbudowana na odcinku od ul. Zakopiańskiej do ul. Zawiszy – to łącznie ponad 673 m długości. W ramach inwestycji zmieniło się skrzyżowanie ul. Fortecznej z ul. Zawiszy, przebudowane zostało włączenie ul. Fortecznej w ul. Zakopiańską. Dodatkowo wykonano niezbędne prace na infrastrukturze podziemnej, m.in. wybudowano odwodnienie, przebudowano sieci (m.in. wodociągową, gazową, elektrotechniczną, teletechniczną). Pojawiła się nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i sygnalizacja świetlna.

– To, co widzimy i co jest najważniejsze, to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu. Z kolei, kilka metrów pod asfaltem, wymienione zostały niezbędne sieci, zapewniono odpowiednie odwodnienie ulicy. Forteczna na tym fragmencie zmieniła się na lepsze – podkreśla Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa.

Koszt całej inwestycji to ok. 6,3 mln zł, w tym ok. 4,9 mln zł ze środków rządowego programu wsparcia przygotowań igrzysk europejskich.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki