Ulicą Wielicką pojedziemy wolniej. Robotnicy przewiercą się pod drogą. Będą spore utrudnienia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W poniedziałek 22 kwietnia rozpocznie się przebudowa fragmentu ulicy Wielickiej. W związku z tym kierowcy muszą szykować się na spore zmiany w organizacji ruchu.
Roboty będą prowadzone na odcinku od ul. Wlotowej do ul. Facimiech. Przebudowana zostanie zatoka autobusowa oraz wybudowany nowy pas ruchu. Zaplanowano również m.in. rozbudowę chodnika oraz ścieżki rowerowej.

Przekazanie placu budowy wykonawcy nastąpi w poniedziałek 22 kwietnia. Podczas pierwszego etapu prac ul. Wielicka, na fragmencie od ul. Wlotowej do budynku nr 249, zostanie zawężona do dwóch pasów. Pojawi się też ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przystanek „Wlotowa” 03 na jakiś czas zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie ul. Wielickiej z Wlotową.

Z kolei w piątek 26 kwietnia, od godz. 21, inwestor przystąpi do wykonania przewiertu pod jezdnią. Konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie: na wysokości ogródków działkowych PKP Prokocim. Każdy z trzech pasów zostanie zwężony, a w rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 5.

Jak informują urzędnicy, „prace realizowane będą przez dewelopera w ramach umowy z art. 16 ustawy o drogach publicznych”. Roboty mają potrwać nawet do końca wakacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim