Uruchamiamy LoveKraków.pl po ukraińsku. Доброго дня!

Bieżące informacje przydatne dla uchodźców z Ukrainy, ale także dla Ukraińców, którzy już wcześniej mieszkali w Krakowie. Pod adresem UA.LoveKraków.pl można znaleźć nasz nowy ukraińskojęzyczny serwis.

Na portalu będzie można znaleźć aktualne informacje dotyczące funkcjonowania w mieście, organizowanej dla Ukraińców pomocy czy możliwości dotyczących pracy. To przede wszystkim tłumaczenia tekstów publikowanych w języku polskim na stronie głównej LoveKraków.pl.

– Mamy już doświadczenie w prowadzeniu krakowskiego serwisu w języku ukraińskim. W obecnej sytuacji było dla nas jasne, że warto wrócić do takiej inicjatywy, choć w nieco innej formie. Oprócz tego, że możemy dostarczać naszym dotychczasowym i nowym mieszkańcom potrzebnych informacji, mogliśmy też dać pracę dwóm dziennikarkom z Ukrainy. Witamy na pokładzie naszej redakcji dwie kobiety z dziennikarskim doświadczeniem, które uciekły z Ukrainy z powodu zbrojnego ataku Rosji – mówi Michał Rodak, prezes zarządu spółki LoveKraków.pl.

LoveKraków.pl od początku wojny na Ukrainie aktywnie wspiera uchodźców, którzy przybywają do Polski. Organizowane są zbiórki darów w redakcji portalu, ale też w centrum handlowym Plaza. W tej sprawie podpisana została stosowna umowa z właścicielem obiektu, firmą Strabag Polska, która aktywnie wspiera działania humanitarne dla uchodźców. Redaktor naczelny portalu, Patryk Salamon, organizuje transporty humanitarne, które docierają wprost na Ukrainę - do potrzebujących we Lwowie i okolicach.

Serwis UA.LoveKraków.pl jest dostępny TUTAJ.

comments powered by Disqus