Urząd miasta znów otwarty

UMK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Od 28 lutego wszystkie budynki Urzędu Miasta Krakowa będą dostępne dla bezpośredniej obsługi – informuje magistrat. Jednocześnie urzędnicy sugerują, że lepiej wcześniej umówić się na wizytę.

W związku z wyhamowaniem pandemii i zniesieniem części obostrzeń od 1 marca, urząd miasta będzie ponownie dostępny. – Będzie można zrealizować wszystkie usługi, złożyć przesyłkę na dzienniku podawczym lub uzyskać informacje na odpowiednim stanowisku. Jednocześnie podkreślamy, że wciąż możecie się Państwo kontaktować z urzędem poprzez komunikację elektroniczną, telefony stacjonarne i komórkowe, operatora pocztowego bądź usługę Paczkomat Urząd 24 – informuje biuro prasowe UMK.

Nadal jednak wchodząc do budynków będzie trzeba poddać się pomiarowi temperatury ciała oraz mieć zasłonięte usta i nos maseczką.

Godziny pracy urzędu w każdy dzień powszedni dzień tygodnia:

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Wydział Spraw Administracyjnych, Urząd Stanu Cywilnego będą realizować zadania związane z bezpośrednią obsługą klienta w godzinach od 7.40 do 18.00. Wydział Podatków i Opłat (obsługa kas) będzie dostępny w godz. 7.40-17.45. Z kolei Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji będzie otwierać Punkty Obsługi Przedsiębiorcy tylko w pierwsze dni tygodnia.

Usługa Paczkomat Urząd 24:

bezpłatny odbiór przesyłek odbywa się w jednym z pięciu paczkomatów zlokalizowanych przy: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. B. Zaleskiego 23 oraz ul. Mogilskiej 41

nadawanie przesyłek do UMK: należy wypełnić formularz na stronie urzad24.inpost.pl, dokonać opłaty oraz umieścić przesyłkę w paczkomacie

Punkty Obsługi Mieszkańca:

Punkty Obsługi Mieszkańca w sklepach wielkopowierzchniowych pozostają nieczynne do odwołania.

News will be here