Uwaga kierowcy! Od środy na ul. Morcinka będzie obowiązywał ruch wahadłowy

fot. Materiały prasowe/GDDKiA

Od godziny 8.00 w najbliższą środę zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na 50-metrowym odcinku ul. Morcinka w Krakowie, w okolicy wjazdu na teren ogródków działkowych „Budowlanka” (między skrzyżowaniem z ul. Na Raciborowice a wjazdem na parking przy zalewach zesławickich).

Będą prowadzone prace związane z przebudową sieci wodociągowej, potrwają one około tydzień - przekazała GDDKiA.

Ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną, w godzinach szczytu i w czasie większego natężenia ruchu – ręcznie.

Budowa drogi S7 Widoma – Kraków Nowa Huta

Budowany odcinek drogi ekspresowej ma 18,3 km długości i połączy istniejące już węzły – Widoma i Kraków Nowa Huta. W ramach inwestycji powstaną cztery węzły (Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów). Zrealizowane zostaną obiekty inżynierskie, drogi dojazdowe i technologiczne, mury oporowe, przejazdy awaryjne oraz wjazdy awaryjne na drogę ekspresową.

Przebudowane zostaną istniejące obiekty inżynierskie, sieć dróg (zjazdów, ulic), infrastruktura tramwajowa i kolejowa, sieć i urządzenia melioracyjne. Zbudowane lub przebudowane zostaną chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, oświetlenie uliczne oraz infrastruktura techniczna.

Przewidziana jest również budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym między innymi pasów zieleni izolacyjnej, ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych, przepustów i przejść ekologicznych wraz z systemem ochronno-naprowadzającym i odprowadzającym wody opadowe.