„VARIETE’S Great Revue”, czyli nieoczywista historia wielkiej Divy i Concierge’a [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

23 i 24 kwietnia scena Teatru Variete zamieni się w ekskluzywny hotel, a widzowie będą mogli zobaczyć prawdziwą mieszankę tańca, muzyki, miłości i sławy.

– Rewia to wyjątkowy, bogaty spektakl rozrywkowy, który prezentuje w sobie to, co się nazywa efektywnością. Pokazuje ciekawą scenografię, kostiumy, piękno wykonawców, taniec i akrobację. Wszystko to, co niesie radość i jest szlachetną rozrywką – mówi Janusz Szydłowski, dyrektor Teatru Variete.

Nieoczywista historia dwojga ludzi

„VARIETE’S Great Revue” to muzyczno-taneczny spektakl, który opowiada historię wielkiej Divy. Na czas trwania show scena Krakowskiego Teatru Variete zamieni się w hotel, gdzie roztańczony Room Service będzie przygotowywał się na przybycie gwiazdy. A wszystko to pod czujnym okiem urzekającego Concierge’a.

– Diva, która przyjeżdża do hotelu, ma w planach zrobić wielkie show. Przy okazji spotyka Concierge’a, w którym ewidentnie jest zauroczona. Wytwarza się miedzy nimi chemia, ale nie wiadomo, jak zakończy się ich relacja – wyjaśnia Maria Tyszkiewicz, odtwórczyni głównej roli.

Muzyka, taniec i akrobacje

Pomysłodawcami scenariusza są Krzysztof Tyszko i Ewelina Adamska-Porczyk, którzy zaprosili do współpracy trzech wybitnych choreografów – Barbarę Olech, Tinę Papazyan i Adama Betę. Na scenie pojawi się także para akrobatów – Martyna Pytel i Jacek Marks.

– Rewia powinna być różnorodna. Powinna mienić się wieloma kolorami i na tych kolorach zależało nam najbardziej. Wyzwanie polegało na tym, by te choreografie były z różnych światów i z różnych głów – informuje Ewelina Adamska-Porczyk.

Podczas rewii publiczność będzie mogła nie tylko zobaczyć niezwykłych tancerzy, akrobatów i aktorów, ale też usłyszeć muzykę na żywo. Aranżacją utworów zajął się Mariusz Obijalski, który na potrzeby spektaklu stworzył także kilka własnych piosenek.

­– Myślę, że niektóre aranżacje bardzo zadziwią, ponieważ są nieoczywiste i na początku trudno poznać, co to za piosenka – mówi Krzysztof Tyszko.

Tę wybuchową mieszankę tańca, muzyki, miłości, sławy i akrobacji widzowie będą mogli zobaczyć już 23 i 24 kwietnia. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 28-30 kwietnia, 6-8 maja i 24-26 czerwca. W rolach głównych: Maria Tyszkiewicz, Małgorzata Chruściel, Maciej Pawlak oraz Hubert Waljewski.

comments powered by Disqus