W Krakowie odbył się pokaz filmów na rzecz dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie

W czwartek w Krakowskie Forum Kultury odbył się charytatywny pokaz ukraińskich filmów krótkometrażowych.

Głównym celem wydarzenia było zjednoczenie społeczności Krakowa w celu wsparcia dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie, przez wniesienie datku charytatywnego na rzecz organizacji charytatywnej Voices of Children.

W programie pokazu filmowego znalazły się takie filmy krótkometrażowe jak „Face” w reż. Nikona Romanchenko, „Red carpet” w reż. Natalyi Kyselovej, „Enter Through The Balcony” w reż. Romana Blazhana, „With one eye” w reż. Darii Tvoronovich, „Leninopad” w reż. Svitlany Shymko.

– Obejrzeliśmy twórczość ukraińskich reżyserów, którzy pokazali swoją wizję Ukrainy. To filmy o tym, jak wyglądała Ukraina przed wojną. Teraz cały świat podziwia odwagę Ukraińców. Ale nie wszyscy rozumieją, skąd bierze się ta odwaga. Pokazaliśmy małą część ukraińskiej kultury – mówi Oleg Piskozub, Delivery Director w firmie Intellias.

Film krótkometrażowy „Leninopad” został nakręcony przez reżyserkę i jednoczesnej programistkę Intellias Svitlanę Shymko. Wojna z Rosją zastała ją w Kijowie, skąd ewakuowała do Polski.

Intellias planuje nadal wspierać osób, dotkniętych wojną na Ukrainie. Specjaliści i specjalistki firmy na co dzień pracują na wolontariacie, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, wspierając armię ukraińską i udzielając pomocy osobom, ewakuowanym ludziom z niebezpiecznych rejonów kraju.

comments powered by Disqus