W krakowskim zoo rozebrano schron. Dwie nowe inwestycje dla zwierząt i zwiedzających

fot. ZOO Kraków
W ogrodzie zoologicznym w Lesie Wolskim trwa budowa wybiegu dla hipopotamów, które będą mogły korzystać z dwóch basenów, i dodatkowego wejścia dla odwiedzających.

Na wybiegu hipopotamów karłowatych, po rozbiórce starego schronu, rozpoczęła się budowa nowego obiektu dla tych zwierząt. Po zakończeniu inwestycji hipopotamy karłowate będą miały do dyspozycji basen wewnętrzny w pawilonie i zewnętrzny na wybiegu, z możliwością podziału na dwie strfety w przypadku konieczności oddzielenia samca od samicy.

– W okresie zimowym zwiedzający będą mieli możliwość wejścia do wnętrza budynku – informuje krakowskie zoo.Z kolei naprzeciwko wybiegu panter śnieżnych i lwów azjatyckich powstaje dodatkowe wejście. które będzie funkcjonowało od wiosny do jesieni. Zostanie podzielone na dwie strefy: zakupu biletów i toalet.

– Drugi budynek z kasą biletową pozwoli w sezonie zmniejszyć kolejki do kasy głównej oraz zwiększyć bezpieczeństwo dzieci z grup zorganizowanych przy wejściu i wyjściu z zoo. Jest dedykowane głównie dla wycieczek szkolnych – czytamy na stronie ogrodu zoologicznego na Facebooku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus