W Płaszowie powstanie nowy klub kultury. ZIM szuka wykonawcy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowy klub kultury ma powstać w rejonie ul. Gumniska w Płaszowie. Do 6 grudnia można składać oferty w przetargu na budowę kolejnego klubu kultury.

Na parterze kameralnego budynku znajdą się sala wielofunkcyjna, pokój matki z dzieckiem, sala widowiskowa o powierzchni ok. 170 m kw. wraz z garderobami pomieszczenia biurowe, administracyjne oraz węzeł sanitarny. Na poddaszu budynek będzie posiadał pracownie edukacyjne m.in – muzyczną, komputerową i plastyczną – z zapleczem technicznym. Piwnica przeznaczona będzie na pomieszczenia techniczne oraz szatnię. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną miejsca postojowe dla samochodów i rowerów.

W ramach zadania ma zostać także wybudowana droga dojazdowa do nowej placówki - przedłużenie ul. Gumniska. Operatorem nowego klubu kultury będzie Centrum Kultury Podgórza.

Niedawno Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie rozpisał przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Prace będą realizowane na podstawie dokumentacji projektowej przygotowanej przez Andrzej Brągiel AB-PROJEKT F.P.H.U. z Krakowa.

Oferty w przetargu można zgłaszać do 6 grudnia. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał czas na realizację zadania, a więc budowę klubu kultury oraz infrastrukturę towarzyszącą w tym drogę dojazdową 22 miesiące od daty podpisania umowy. Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są tutaj.

Jesienią 2018 roku do użytku oddany został Klub Zakole w Kantorowicach w Nowej Hucie. W tym okresie – po kompleksowej modernizacji – działalność rozpoczął Klub Kultury w Mydlnikach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze