W sobotę rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Lada chwila rusza głosowanie na projekty krakowian, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wyboru będziemy mieć  118 projektów ogólnomiejskich i 439 dzielnicowych.

Swoje głosy będzie można oddawać od 28 września do 7 października za pośrednictwem internetu oraz w specjalnych punktach na terenie miasta – każda z dzielnic Krakowa będzie miała kilka takich lokalizacji w różnych jej częściach.

Chodzi tutaj o siedziby rad dzielnic, biblioteki miejskie, ale też budynki Urzędu Miasta Krakowa – m.in. przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, ul. Dekerta 24, ul. Brackiej 10 czy na os. Zgody 2.

Mieszkańcy Bieżanowa i Prokocimia jeden z punktów do głosowania w ramach BO znajdą w Dworze Czeczów przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 36. Nie zabraknie punktów znajdujących się na miejskich placach czy w parkach, m.in. na placu Axentowicza, parku Kleparskim czy parku Bednarskiego. Głos będzie można oddać w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców czy Weży Ratuszowej.

Budżet obywatelski „zawita” również do klubów kultury czy instytucji kultury, m.in. Nowohuckiego Centrum Kultury, Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, Ośrodka Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki.

Pełna lista placówek w poszczególnych dzielnicach dostępna jest na stronie www.budzet.krakow.pl.

Co trzeba zrobić, aby zagłosować?

Aby móc zagłosować, trzeba podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL (lub kod identyfikujący w przypadku obcokrajowców) oraz dzielnicę. Ważne jest to, że jeśli decydujemy się na oddanie głosu w punkcie, musimy mieć ze sobą dowód osobisty.

Wygodnie i bez ruszania się z domu można to zrobić przez Internet. Należy się zarejestrować na platformie, a następnie podać swoje dane osobowe, które są opisane w formularzu. W tym głosowaniu potrzebny będzie nam też telefon, dlatego system poprosi o jego numer.

Należy pamiętać, że zagłosować możemy tylko raz. Wybieramy po trzy projekty ogólnomiejskie i trzy dzielnicowe, a następnie przydzielamy im od 3 do 1 punktu. Te, które uzbierają ich najwięcej – wygrywają. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 października.

Pełna lista projektów dostępna na stronie www.budzet.krakow.pl.

comments powered by Disqus