W szpitalach pojawiły się paczkomaty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czterech polskich szpitalach, w tym Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie pojawiły się paczkomaty.

Grupa InPost zainstalowała w szpitalach urządenia do odbierania przesyłek przez pacjentów – bez konieczności wychodzenia z terenu szpitala. Bliscy mogą nadać przesyłki do szpitalnego urządzenia, gdy nie są w stanie odwiedzić chorego osobiście.

– Los pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych i tak jest już bardzo trudny, a ich domy rodzinne zazwyczaj są oddalone o dziesiątki czy setki kilometrów od szpitala. Powoduje to olbrzymie problemy logistyczne z dostarczeniem pacjentom najpotrzebniejszych rzeczy. Dlatego postanowiliśmy zaoferować zarówno pacjentom, jak i personelowi dostęp do najbardziej efektywnej sieci logistycznej w Polsce – sieci maszyn – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost.

Przedstawiciele krakowskiego szpitala podkreślają, jakie korzyści niesie ze sobą takie urządzenie na terenie placówki. – Opiekunowie naszych pacjentów mogą odbierać i nadawać przesyłki o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia ze szpitala. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza dla tych osób, którzy przebywają w szpitalu przez dłuższy okres – a są oddziały, gdzie pobyt wynosi nawet kilka tygodni. Jesteśmy wysokospecjalistycznym szpitalem, który udziela pomocy pacjentom z całej Polski, więc wygoda wysłania przez rodzinę potrzebnych w tym okresie np. ubrań z drugiego końca Polski znacznie ułatwia rodzicom funkcjonowanie w tym trudnym dla nich okresie –  mówi Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.