Wakacyjne modernizacje dróg

Ulica Balicka fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Miesiąc wcześniej, niż planowano, zakończy się modernizacja ulicy Balickiej. Drogowcy przeniosą się na ul. Stokową, Twaroga, Spytka z Melsztyna, Lea, Rzepichy oraz Królowej Jadwigi. W lipcu należy spodziewać się także rozpoczęcia prac na ul. Zakopiańskiej.

– W miesiącach letnich zawsze notujemy mniejszy ruch na ulicach Krakowa, chcemy maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny, aby zintensyfikować nasze prace przy wymianie nawierzchni. Do kolejnych robót będziemy przystępować kolejno po skompletowaniu niezbędnych formalności – mówi Magdalena Piotrowska, kierownik działu utrzymania dróg w z Zarządzie Dróg Miasta Krakowa.

Miesięczne przyspieszenie na Balickiej

Od środy, 29 czerwca na ulicy Balickiej rozpoczną się prace bitumiczne, najpierw frezowanie, później układanie nowej nawierzchni. Te prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Spiczakowa do granicy miasta, jak pozwolą na to warunki pogodowe zakończą się w sobotę (2 lipca). Pozostaną roboty porządkowe oraz malowanie oznakowania.

Nowe nawierzchnie i chodniki

Na początku lipca ruszą prace na ul. Stokowej (zakres: jezdnia i chodniki) i Twaroga (zakres: jezdnia). Zmiany w organizacji ruchu głównie przy frezowaniu i układaniu nowej nawierzchni.

W połowie miesiąca drogowców będziemy mogli zauważyć na ulicy Spytka z Melsztyna. Ponad 250-metrowy odcinek drogi wewnętrznej na osiedlu Kazimierzowskim doczeka się modernizacji: na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia, odnowione zostaną miejsca parkingowe. W czasie prac ograniczenia w parkowaniu oraz ruch wahadłowy przy wymianie nawierzchni.

Prace będą prowadzone także na ulicy Lea. Tam na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Przybyszewskiego wymienione zostaną krawężniki, chodnik po północnej stronie oraz nawierzchnia jezdni.

Modernizacja na Woli Justowskiej

Nowy asfalt pojawi się na fragmencie ulicy Królowej Jadwigi, od ul. Nad Zlewem do ul. Junackiej. Drogowcy będą tu intensywnie pracować przez okres ok. dwóch tygodni – przy wprowadzonym ruchu wahadłowym – Nie wszędzie musimy przeprowadzać gruntowną przebudowę, jak to ma miejsce na wcześniejszych odcinkach ulicy Królowej Jadwigi. O tym, czy dana droga nadaje się do modernizacji w systemie nakładkowym, decyduje głównie jakość podbudowy, jeśli jest w zadowalającym stanie, to możemy skupić się tylko na wymianie nawierzchni – dodaje kierowniczka.

W planach są również roboty na odcinku ul. Rzepichy (od ulicy Chełmskiej do Orlej) – tu również przy ruchu wahadłowym.

Modernizacja Zakopiańskiej

Lipiec to czas kiedy drogowcy pojawią się na ul. Zakopiańskiej. Do modernizacji został zakwalifikowany odcinek od pętli w Borku Falęckim do ul. Zawiłej oraz od ul. Zawiłej do ul. Kąpielowej. Aktualnie trwają uzgodnienia projektów zmian w organizacji ruchu. W czasie prac na odcinku od pętli Borek Fałęcki do Zawiłej planowane są roboty w godzinach nocnych, z kolei dla odcinka od Kąpielowej do Zawiłej wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na jednej z jezdni.