Weekend w pigułce (19–21 lipca)

Cracovia Danza znowu roztańczy Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
To będzie weekend pod znakiem tańca. Sprawdźcie nasz kulturalny przegląd wydarzeń.

Cały Kraków roztańczony

W niedzielę rozpocznie się 20. edycja Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Tym razem motywem przewodnim będą baśnie, bajki i legendy. W programie jak zawsze spektakle i pokazy w Barbakanie i na dziedzińcu Collegium Maius oraz wielki bal dla publiczności na Rynku Głównym. Szczegółowy program dostępny na stronie www.cracoviadanza.pl.

Piknikuj w Zieleni

W ten weekend odbędzie się kolejny Piknik Krakowski. W programie jak zawsze zajęcia sportowe, plastyczne czy edukacyjne. Nie zabraknie pysznego jedzenia. W sobotę piknik odbędzie się w parku Bednarskiego, a w niedzielę w parku Krakowskim. Wstęp wolny.

Męskie Granie

W ten weekend do Krakowa przybywa ekipa Męskiego Grania. 20 lipca na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego wystąpią Jamal, Natalia Przybysz, O.S.T.R. Na scenie Ż zagrają Runforrest, Terrific Sunday, Karolina Czarnecka i Linia Nocna. Więcej informacji na stronie www.meskiegranie.pl.

Moc wydarzeń nad zalewem Nowohuckim

W Nowej Hucie trwa Bulwar(t) Sztuki. W piątek o 18.00 nad zalewem Nowohuckim rozpocznie się Potańcówka Międzypokoleniowa Disco ’70 z Mazubarem. W sobotę zaplanowano otwarty turniej siatkówki, a na Scenie Nocy Letniej zobaczymy spektakl „Kowboj Parówka” Teatru Łaźnia Nowa. W niedzielę o 9.00 rozpocznie się joga nad zalewem, a o 12.00 rodzinne czytanie na śniadanie. O 21.00 w ramach kina plenerowego „Mężczyzna imieniem O”.

Festiwal Muzyki Polskiej

W Krakowie trwa Festiwal Muzyki Polskiej. W piątek o 19.00 w Muzeum Manggha rozpocznie się koncert, podczas którego zabrzmią kompozycje Chopina, Zarębskiego i Szymanowskiego.

Dzień później, o 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury zabrzmi wersja warszawska „Halki” Stanisława Moniuszki z włoskim librettem. Wystąpi Capella Cracoviensis pod batutą Jana Tomasza Adamusa.

Letnie Tanie Kinobranie

Kino pod Baranami zaprasza na kolejny tydzień z Letnim Tanim Kinobraniem. Tym razem na dużym ekranie „Filmy, które cię poniosą”. W repertuarze „Anioł”, „Climax”, „Berlin Calling”, „La La Land”, „Rzymskie wakacje” czy „Słodki koniec dnia”. Bilet na każdy film w cenie 8 zł.

Seanse w plenerze

Dobre filmy warto również zobaczyć w plenerze. A takich seansów w naszym mieście nie brakuje. Zalew Nowohucki i Bulwar(t) Sztuki, kino Agrafka, działające przy Dolnych Młynów kino Ars, Pawilon Józefa Czapskiego, BALowe Kino Plenerowe, Nowohuckie Kino Plenerowe w parku Zielony Jar, plac przed Galerią Krakowską – m.in. w tych miejscach możecie zobaczyć filmy pod gwiazdami.

Kiermasz vintage

W sobotę w Forum Mody odbędzie się Kiermasz Vintage, w trakcie którego na chętnych czeka buszowanie w stertach ubrań. Tym razem będzie można się wymienić ubraniami w klimacie lat 80. i 90. A to wszystko w przestrzeniach dawnego hotelu Cracovia. Miejscu spotkań gwiazd i polityków tamtych czasów. Początek o 13.00. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus