Weekend w teatrze cieni. Rodzinny Festiwal Teatralny online

Teatr Figur zaprasza do wspólnych, twórczych działań fot. Klaudyna Schubert/mat.prasowe Teatru Figur
Krakowski Teatr Figur zaprasza na Rodzinny Festiwal Teatralny online. Wydarzenie potrwa przez cały weekend 21 - 22 listopada.

Skrzatolog prof. Wróbel, Pan Piórko i Pani Ola, specjalistka od muzycznych podskoków i wykrętów. Barwna ekipa lubianych przez dzieci bohaterów szykuje się już na listopadowe spotkania online w ramach Rodzinnego Festiwalu Teatralnego.

Cieniowanki, podróż w poszukiwaniu nieodkrytych gatunków rajskich ptaków czy domowy koncert Figurkowy to tylko niektóre z festiwalowych propozycji.

Za organizację Rodzinnego Festiwalu Teatralnego odpowiada scena dla najmłodszych teatru – Teatr Figurki.

Miało być kameralnie, będzie online

– Planowaliśmy, że zrobimy kameralne wydarzenia artystyczno-edukacyjne dla 3-4 rodzin, ale nowe obostrzenia sanitarne spowodowały, że jesteśmy zmuszeni przenieść się w strefę online – mówi koordynatorka festiwalu Anna Książek z Teatru Figur.

W programie znalazły się wydarzenia artystyczno-edukacyjne w technice teatru papieru i teatru cieni złożone z etiudy teatralnej oraz części warsztatowej, które są skierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4-8 lat. Uczestnicy otrzymają linki do nagrań i pudełka z materiałami warsztatowymi.

– Do większości naszych wydarzeń przygotujemy pudełko warsztatowe, które dostarczymy widzom tuż przed festiwalem. Zdecydowaliśmy się też na nagranie warsztatów zamiast bezpośredniej transmisji. Takie działania mają dać naszej publiczności jak największą elastyczność. Dzięki temu każda rodzina samodzielnie będzie mogła zdecydować, kiedy chce wziąć udział w warsztacie – mówi Anna Książek.

W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli wykonać lalkę cieniową, opowiedzieć „skrzacią” legendę, stworzyć własny gatunek rajskich ptaków czy przygotować niecodzienny instrument muzyczny.

Wydarzenia będą transmitowane na facebookowym profilu Teatru Figurki. Więcej informacji o festiwalu: www.rodzinnyfestiwalteatralny.pl.

comments powered by Disqus