Moda, ekologia, fotografia. Spotkania z dizajnem w stylu „On/Off”

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski

19 listopada rozpocznie się kolejna edycja Zaprojektowanych – Krakowskich Spotkań z Dizajnem. Bezpłatne wykłady i warsztaty odbędą się wyłącznie w formie online.

W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „On/Off”, dotyczącym przenikania się sfer życia online i offline. Krakowskie Spotkania z Dizajnem dają możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach dotyczących projektowania wnętrz, mody, przestrzeni komercyjnych czy fotografii.

Wykłady i warsztaty poprowadzą m.in. wykładowcy ze Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoły Kreatywnej Fotografii czy Szkoły Visual Merchandisingu.

– Żyjemy w czasach, w których dobre projektowanie stanowi ogromną wartość. To, w jakim otoczeniu mieszkamy i pracujemy, wpływa silnie na nasze emocje i więzi społeczne. Zwłaszcza teraz, w czasie ograniczeń spowodowanych pandemią – mówi Rafał Stanowski z Krakowskich Szkół Artystycznych.

O modzie i nie tylko

Tytułowym hasłem „On/Off” zajmie się Margaret Larmuth, mieszkająca w Szwajcarii trendwatcherka i artystka, wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych i Technical University w Chongquin w Chinach. W trakcie prowadzonego w języku angielskim spotkania zastanowi się, jak obecnie szukać kreatywnych inspiracji w codziennym życiu.

Jak funkcjonuje świat współczesnej mody? Na to i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć krytycy mody - Ewa Kowalewska-Kondrat (autorka bloga Harel) i Michał Zaczyński. Temat pojawi się również w trakcie spotkania „Ekologia w modzie. Jak uzdrowić relację z ubraniami?”, które poprowadzi Katarzyna Zajączkowska, autorka podcastu „Odpowiedzialna Moda”.

W ramach wykładu masterclass rzeźbiarz i dizajner Bronisław Krzysztof opowie o „Dziele unikatowym”. Twórca od wielu lat tworzy projekty związane z kosmetykami i elementami do stylizacji wnętrz dla marki Sisley Cosmetics Paris.

W programie również wykłady „Barwa ma znaczenie” opowiadający o kolorze jako jednym z najważniejszych sposobów komunikacji wizualnej (prowadzenie: dr Agnieszka Łakoma, plastyk miasta Krakowa), „Historyk sztuki w twoim wnętrzu. Jak odnaleźć własny styl” (prowadzenie: Katarzyna Sosenko, historyk sztuki, właścicielka największej w Polsce kolekcji zabytkowych flakonów perfumowych) czy „Bajka a rzeczywistość. Fotografia mody terapią na gorsze dni" (prowadzenie: Bastek Czernek, artysta fotografik, autor projektu fotograficznego Black And White Beauty).

Podczas Krakowskich Spotkań z Dizajnem odbędą się również warsztaty z projektowania nadruku na t-shirt Magdaleny Chmielek i rozmowa z influencerką Moniką Muratovą pod hasłem „Stylizacja, gwiazdy i social media”.

Na wykłady i warsztaty obowiązują zapisy (kursy@ksa.edu.pl), transmisje odbywać się będą przez platformę Zoom lub na Instagramie Krakowskich Szkół Artystycznych. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu Sztuka do Rzeczy. Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

comments powered by Disqus