Wirtualna kurtyna w górę. Krakowskie teatry grają online

Teatr Ludowy zaprosi widzów m.in. na spektakl fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
„Będziemy na Was czekać. Widzowie”. W taki sposób mieszkańcy okazali wsparcie krakowskim teatrom. A te, w oczekiwaniu na lepsze czasy, ponownie zapraszają do odwiedzin za wirtualną kurtynę.Teatry, kina, muzea, galerie i inne placówki kultury mają być zamknięte do końca listopada. Niektóre spektakle – podobnie jak wiosną – będzie można zobaczyć online.

Pakiet kulturalny

Spotkania i wywiady z aktorami i twórcami, wycieczka za kulisy teatru, warsztaty edukacyjne i oczywiście spektakle. Teatr Ludowy przygotował dla widzów specjalny „pakiet”, który umożliwi widzom wirtualną wycieczkę do teatru bez wychodzenia z domu.

Wszystkie wydarzenia będą dostępne w formie linku aktywnego przez 48 godzin. Już 19 listopada zostanie udostępnione przedstawienie „Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Pod koniec listopada zobaczymy „Pippi” w reż. Maćko Prusaka, a już w grudniu teatr zaprezentuje „Solaris” w reż. Marcina Wierzchowskiego.

Psy ras drobnych

Trzecia w tym roku premiera w Teatrze Barakah również odbędzie się w sieci. 20 listopada teatr zaprasza na premierę „Psów ras drobnych” w reż. Adrianny Alksnin, spektaklu dyplomowego w koprodukcji z Akademią Sztuk Teatralnych.

Twórczynie spektaklu wychodzą od książki Olgi Hund i badają instytucjonalne mechanizmy opresji wobec kobiet oraz społeczny konstrukt mitu choroby psychicznej i sposób jego funkcjonowania w kulturze. Dlatego też Psy ras drobnych” to teatralny coming out i terapia grupowa w jednym.

„Gramy na 100 procent”   

Pod koniec października Teatr Nowy Proxima ogłaszał, że „ma dość i od listopada gra na 100 procent”. Chodzi o mozliwość oglądania przedstawień online. Już w najbliższy weekend widzowie będą mogli zobaczyć przedstawienie „Kazik, ja tylko żartowałem”.

To rockowa opowieść o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i zachodzących wówczas zmianach społeczno-obyczajowych. Kultowe utwory Kazika i zespołu Kult wykonują Piotr Sieklucki i Katarzyna Chlebny.

Natomiast 26 i 27 listopada teatr zaprosi na spektakl „Muzeum. Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego”.

comments powered by Disqus