Wieliccy policjanci zatrzymali narkotykowego dilera

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 31-letniego narkotykowego dilera i zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i innych narkotyków. Policjanci zatrzymali również 19-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej zakupił środki odurzające od dilera.


Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Biskupice dochodzi  do narkotykowych  transakcji.11 marca w nocy, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Audi, który wjechał na teren jednej z posesji i po niespełna kilkunastu minutach opuścił ją.

Policjanci zatrzymali do kontroli obserwowany pojazd i wkroczyli na teren posesji zamieszkiwanej przez 31-latka.

Pod dozorem policji

– Przy 19-latku, który kierował audi  policjanci ujawnili 4 gramy mefedronu. Kierowca został zatrzymany a jego pasażerowie  na zaplanowaną wcześniej  imprezę poszli bez niego. Tymczasem policjanci przypuszczając, że u dilera może znajdować się większa ilość środków odurzających, przeszukali dokładnie dom i posesję 31-latka. W trakcie tych czynności kryminalni ujawnili blisko 1200 gramów amfetaminy, 140 gramów mefedronu oraz 23 gramy marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 2100 zł – informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla zatrzymanych, następnie zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty.

– Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości i handel narkotykami może grozić nawet do 10 lat więzienia – zaznacza rzecznik małopolskiej policji.

Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.