News LoveKraków.pl

Wkrótce koniec utrudnień na skrzyżowaniu. „Nic się nie dzieje, a autobusy i pasażerowie czekają”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec miesiąca mają zniknąć utrudnienia w rejonie skrzyżowania ul. Lublańskiej z al. 29 Listopada. Znów będą tam dostępne wszystkie pasy.

W sprawie utrudnień na tym ważnym skrzyżowaniu zwrócił się do nas jeden z Czytelników. Jak tłumaczył, w sąsiedztwie prowadzone są prace związane z budową drogi dla rowerów wzdłuż al. 29 Listopada.

– Niejako przy okazji został rozkopany trzeci pas obok estakady, w kierunku placu Imbramowskiego. Od dłuższego czasu nic tam się nie dzieje, a autobusy dalej nie mogą z niego korzystać: jadą prawym pasem, ale tuż przed skrzyżowaniem muszą zjechać na zakorkowany pas środkowy – ten, z którego skręca się w lewo do centrum. Zanim ktoś je wpuści, muszą trochę poczekać, blokując jednocześnie prawoskręt – opisuje mieszkaniec.

W mailu do redakcji pyta o to, kiedy przejazd na wprost będzie odblokowany. – Tam od dawna nic się nie dzieje, a autobusy i pasażerowie czekają i stoją w korkach – komentuje.

Ruch wróci

Zarząd Dróg Miasta Krakowa w odpowiedzi stwierdza, że wykonawca realizuje roboty budowlane, zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu – ale równocześnie zapowiada korektę.

– Nasz inspektor skonsultował z wykonawcą konieczność utrzymania zawężenia odcinka ulicy wskazanego przez mieszkańca i ustalił, że na obecnym etapie prac jest możliwość przywrócenia ruchu na całej jego szerokości – mówi nam Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy ZDMK.

Taka zmiana będzie możliwa po dopełnieniu wszystkich formalności, co jest przewidywane na koniec miesiąca.

Rowerowa inwestycja na ostatniej prostej

Zbliża się już także koniec całej rowerowej inwestycji, która obejmowała odcinek od ul. Żelaznej do ul. Woronicza. – Zakończenie robót budowlanych na całym odcinku budowanej ścieżki rowerowej przewidujemy na koniec sierpnia – zapowiada przedstawiciel miejskiej jednostki.

Na początku roku prace wywołały dyskusje, m.in. w związku z wycinką drzew czy ustawieniem wiaty przystankowej i późniejszymi tłumaczeniami urzędników. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony