Wykolejenie na Zakopiańskiej. Borek Fałęcki bez tramwajów do końca dnia [AKTUALIZACJA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do poważnego w skutkach wykolejenia tramwaju doszło na ulicy Zakopiańskiej. Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, są ranni. Uszkodzony został słup sieci trakcyjnej.

Do wykolejenia doszło po godzinie 15.00 na wysokości niedziałającego w tej chwili przystanku „Sanktuarium” w tramwaju linii 78 jadącym w kierunku Borku Fałęckiego. W efekcie ruch w stronę Borku Fałęckiego jest całkowicie zablokowany.

– Tramwaje dojeżdżają w tej chwili do przystanku „Łagiewniki”. W tym miejscu wprowadzamy komunikację zastępczą – komentuje Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK. Tak ma pozostać do końca dnia, na czas naprawy elementów infrastruktury.

Na miejscu pracują służby ratownicze.

AKTUALIZACJA, godz. 16.30

Jak podaje podinsp. Katarzyna Cisło, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji, trakcja została zerwana na wysokości ul. Siostry Faustyny.

– W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne i zabrane do szpitala – dodaje Cisło.

Wykolejenie to jednak dopiero początek utrudnień drogowych na ul. Zakopiańskiej. W tej chwili zablokowany jest jeden z pasów ruchu, na którym znajdują się pojazdy służb ratunkowych. Ponadto, w momencie ponownego stawiania tramwaju na torowisku, służby będą musiały zupełnie zamknąć fragment ul. Zakopiańskiej na wysokości miejsca, w którym doszło do wykolejenia.

fot. https://www.facebook.com/PKKinfo/

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus